Češi touží po zahraničních nemovitostech. Zájem roste, ukazují průzkumy
Bydlení

Češi touží po zahraničních nemovitostech. Zájem roste, ukazují průzkumy 

Zájem o uchování hodnoty svých naspořených úspor u Čechů velkou měrou roste. A nelze se tomu divit. Prakticky nikdo nechce, aby jeho finance pohltila inflace, která se žene do obřích výšin. V případě, že patříte k lidem, kteří si chtějí koupit nemovitost, co se porozhlédnout v zahraničí? Podle posledních průzkumů to dělá drtivá většina Čechů, která se k tomuto kroku rozhodla.  

Hlavně dovolenková destinace 

Nemovitostí v cizině je však jako máku, po kterých konkrétně Češi v posledních měsících doslova prahnou? Zájem roste výhradně o nemovitosti v dovolenkových destinacích, což ostatně potvrzují i realitní kanceláře. Podle nich je navíc i dobrý způsob tento krok, jak naložit se svými financemi. Radí však také vyčkat, protože po stránce úrokové to bude příští rok, i podle odborníků, daleko lepší a výhodnější.  

Pokud přece jenom Češi chtějí do něčeho investovat právě nyní, nabízí se například Chorvatsko, které je i po stránce hypotečních možností ještě přijatelné, a to samé platí o nemovitostním trhu.  

Na portálech je, z čeho vybírat 

Kde ale sehnat vysněnou zahraniční nemovitost? Odpověď je prostá – na realitních portálech, kde je takových nabídek víc než dost. Realitní makléři aktivně nabízí na českých portálech zahraniční nemovitosti napříč celým světem, a tak narazíte nejen na chorvatské, ale také na turecké nebo například italské nemovitosti.  

Každou koupenou nemovitost je možné poté využívat nejen pro své vlastní účely, kdy zde budete trávit letní prázdniny, ale také si lze takovou nemovitost následně pronajímat. A to je ostatně důvod, proč do investice Češi jdou, i když je pronajímání mnohdy jen sezónní záležitostí.  

Zájem roste o španělské nemovitosti 

I když je Chorvatsko nejblíže a dalo by se říct, že Češi budou prahnout právě po ní, zájem roste i o španělské nemovitosti. Opět zde hraje touha po své vlastní rekreaci, ale také je to z pohledu investičního opět skvělý krok. Španělsko je každoročně velmi oblíbené a žádané.