Co vám pomůže vybrat si společnost, ve které budete pracovat?
Finance

Co vám pomůže vybrat si společnost, ve které budete pracovat?

pracovat?

Výběr práce není snadný. A už vůbec ne v této době. Dnes se nehledají jenom společnosti, kde se dostanou hezké peníze, ale kde alespoň budeme spokojeni a kam budeme rádi chodit každé ráno. I když se taková práce může jevit jako pohádka, skutečně si takovou práci lze najít. Jenom je třeba pročítat reference a recenze na internetu, hodnocení firem totiž vždycky napoví, o jakou firmu se jedná nebo s kým máte tu čest. 

A že takových firemních zkušeností se v referencích na internetu nachází celá spousta. Je třeba je jen všechny projít a pročíst, jen tak zjistíte, jestli bude práce, o kterou chcete požádat jenom obyčejným zaměstnáním nebo jestli to bude skutečná srdcovka. 

Recenze od zaměstnanců nejvíce prozradí

Je pravdou, že na internetu se o dané společnosti dozvíte z mnoha internetových diskuzí, ve kterých však mají hlavní slovo zákazníci. Dívejte se však především na takové recenze, za kterými stojí zaměstnanci dané společnosti. Právě ti a jejich názory nejvíce prozradí. 

Zaměstnanci často vyzdvihují veškeré výhody společnosti, ale také to, s čím jsou nespokojení. Často z daných slov vycítíte, jestli jsou do práce doslova zamilovaní nebo jestli do zaměstnání chodí jenom proto, že zkrátka musí. I když se to možná nyní zdá být jako hloupost, opravdu to všechno mohou reference prozradit. 

Tisícovky názorů na internetu

Samozřejmě narazíte i na názory, které se rozchází s těmi, které jste už četli. Je to pochopitelné, každý člověk si na danou společnost vytváří zcela jiné názory. Buď se můžete přiklonit k těm pozitivním, nebo brát více v potaz to negativní. 

My však doporučujeme dávat i na svou vlastní intuici, která ostatně poradí nejvíce. Ještě je třeba dodat, že i reference se musí brát trochu s rezervou – přece jenom některé názory mohou být koupeny, jiné mohou firmu záměrně poškozovat. Intuice by tak nakonec měla mít ten rozhodující hlas.