Filmy o financích a podnikání
Zajímavosti

Filmy o financích a podnikání

Téma financí a podnikání je vám blízké a chtěli byste se podívat na zajímavé filmy, které by vás přiučily nebo motivovaly k něčemu novému? Pokud ano, pak je tento článek pro vás. Představíme vám zajímavé filmy, které jsou určené nejenom pro finanční nebo podnikatelské mágy, ale také pro obchodníky apod. Jestliže se učíte i pomocí filmových scén, je tato volba bezesporu výhodná. Pojďme se na to společně podívat.

Vlk z Wall Street nesmí chybět

Je pochopitelné, že se na prvním místě umístí vlk z Wall Street. Jde o filmový trhák, co se týče finančního a podnikatelského oboru, který zkrátka musíte vidět. Jestliže jste jej viděli, doporučujeme se na něho podívat znovu, protože pokaždé, co ho uvidíte, narazíte na nějaké nové poznatky, které by se vám mohly líbit. Jde o burzovní makléře, přičemž hlavní roli obsadil Leonardo DiCaprio. Jinými slovy jde o film, ve kterém se dozvíte, jak fungovala burza v 80. letech, kdy si všichni makléři prakticky záviděli své úspěchy.

Filmy o financích

Druhým a zároveň velmi zajímavým filmem je snímek Zakladatel. Jde o pravdivé scény ukazující na začátky dnes již úspěšné společnosti McDonald’s. Chtěli byste se dozvědět, jak vypadal McDonald’s na začátku a jak vypadá dnes? Služby v tomhle řetězci vás mohou až dostat. Zajímá vás, jaké milníky společnost překonala? Pokud ano, je tento film tím pravým, na který byste se měli podívat. Narozdíl od předchozího filmu je tady relativně velká pravděpodobnost toho, že jste jej neviděli.

Štěstí na dosah

Velmi dojemným a motivačním filmem je snímek, ve kterém hraje jeden z nejznámějších herců vůbec Will Smith. Jde o film nesoucí název štěstí na dosah a věřte nám, že vám při filmu bude běhat mráz po zádech. Ve filmu uvidíte příběh, jak se člověk dokáže z ničeho vypracovat na úplnou výši a znovu se tak postavit na nohy. Pokud chcete vidět jeden z nejzajímavějších příběhů, rozhodně se na tento snímek podívejte.