Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu nebo domu
Zajímavosti

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu?

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu? Tato otázka trápí téměř každého českého obyvatele, který přemýšlí nad rekonstrukcí. Přesná odpověď se nedá úplně stanovit. Počet dnů se bude totiž odvíjet od toho, jak náročná bude samotná rekonstrukce a o jak velký byt se jedná. Určitě počítejte s daleko vyšší časovou i finanční náročností u bytu s dispozicí 4 + 1 v porovnání s bytem 2 + 1. Jak jsme již naznačili, záležet bude samozřejmě i na činnostech, které se budou v bytě provádět.

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu?

U bytu s dispozicí 2 + 1, kde se bude provádět například rekonstrukce koupelny a kuchyně, včetně nového bytového jádra, počítejte s termínem od 10 do 14 dnů. U větších bytů může termín překročit i hranici tří týdnů. Pokud bude rekonstrukce pouze částečná, odhadovaný termín je poloviční. I tady nemůžete počítat s tím, že opravdu bude váš byt hotový do 5 dnů. Vždy se totiž mohou naskytnout komplikace, a jestliže si objednáte firmu, nejspíš tento bod zanese i do své smlouvy. Jinými slovy si firmy dávají jistou rezervu, aby klientovi vyšly vstříc.

Jak dlouho trvá rekonstrukce bytu

Pokud se firma nebude chtít s vámi bavit o přibližném termínu, měli byste od práce odstoupit a najít si poté jinou stavební společnost, která se o celkový proces postará lépe a přesněji. Odhadovaný termín byste v každém případě měli znát, bez ohledu na to, jak náročný je to proces. Jedná se o pojem, jak dlouho trvá rekonstrukce bytu. Samozřejmě není tento bod jediný, který by vás měl zajímat. Dále je důležitá cena celkové práce. I ta se bude výrazně lišit.

Kolik stojí rekonstrukce bytu?

Odhadnout cenu je daleko obtížnější než termín. Záležet bude na tom, co vámi objednaný balíček obsahuje. Pokud si uděláte některé práce svépomocí, bude cena nižší než v momentě, kdy firmu poprosíte o rekonstrukci na klíč. V takovém případě počítejte s daleko vyšší částkou. Na druhou stranu budete mít u rekonstrukce na klíč v balíčku zahrnuty všechny bourací práce, odvoz sutin, nové bytové jádro, podlahu, dlažbu i malbu. V konečném důsledku si můžete objednat také kompletní úklid po dokončené práci.

Jak jsme již napsali, cena v tomhle případě bude výrazně vyšší, protože k ní musíte připočíst i koupi nového vybavení. Dost lidí se ptá také na otázku, zda je zapotřebí mít stavební povolení. V tomto případě postačí pouze ohlašovací povinnost. Stavební povolení si musíte zařídit tehdy, zasáhnete-li do nosných zdí panelového domu a narušíte tím statiku.