Jak ušetřit při koupi telefonu
Finance

Jak ušetřit při koupi telefonu 

Dosloužil vám váš starý mobil a plánujete nákup nového modelu? V následujícím článku vám představíme několik jednoduchých tipů, díky kterým se dozvíte, jak při pořizovaní ušetřit několik procent a nezatížit tak zbytečně váš rozpočet. I radost si můžete udělat trochu levněji, než byste sami čekali. 

Koupě bazarového modelu 

Pokud chcete na nákupu nového telefonu výrazně ušetřit, první a pravděpodobně i nejčastější volbou, která připadá v úvahu by měla být varianta bazarového nákupu. Mobily z druhé ruky jsou logicky výrazně levnější než nové. Nemusíte se pak nutně orientovat pouze na bazary. Zkuste se také poptat svých blízkých a známých, zda někdo zrovna nenabízí svůj starší model k prodeji a ušetřete tak několik desítek procent běžné ceny. 

Méně známé značky a modely s dobrým poměrem ceny ku výkonu 

Jestliže máte raději konvenčnější řešení, zvažte možnost nákupu nového modelu, který však nepatří mezi aktuální vlajkové lodě nejznámějších značek. Zejména čínské mobily jsou obvykle podstatně levnější a nabízí parametrově velmi zajímavou výbavu. Nesnažte se však ušetřit za každou cenu a nekupujte zajíce v pytli. V ideálním případě si před samotným nákupem detailně prostudujte dostupné uživatelské recenze. 

Srovnání cen jednotlivých prodejců 

V momentě, kdy již máte svůj model nového telefonu vybraný, zorientujte se dobře v nabídce cen u jednotlivých prodejců. Mnohdy se ceny u různých obchodů velmi zásadně liší i v rámci několika desítek procent. 

Slevy a mimořádné akce 

Z výše uvedeného logicky vyplývá, že se výrazně vyplatí sledovat u jednotlivých prodejců různé slevové akce a výprodeje. V některých mimořádných případech můžete ušetřit při nákupu například i 25 % původní ceny. Pokud na koupi tedy vyloženě nespěcháte, počkejte až bude vybraný mobil ve slevě.