pojištění
Půjčky

Když nejste pojištění a příroda udeří. Kde sehnat peníze na opravy?

I když se pojištění domácnosti doporučuje všem majitelům nemovitostí, ne každý bere doporučení vážně. Mnozí lidé si bohužel myslí, že žádná přírodní katastrofa udeřit nemůže, že se jim rozhodně vyhne vždy a za všech okolností, a tak tedy neplatí za pojištění, které je pro ně zbytečné. Zákon schválnosti to však chce vždy jinak. A sice vždy rodinám, které se rozhodly pro neplacení pojištění domácnosti, přidají do šálku kávy přírodní katastrofu. A škody jsou najednou na světě, bohužel s jejich nápravou nikdo nepomůže.

Když udeří přírodní katastrofa, je to obrovské nadělení a neštěstí. Lidé se najednou musí sami sebe zeptat, kde seženou peníze na opravu případných škod. Pokud jsou však pojištění, pojistka jim škody pokryje. Jak jsme však zmínili, ne všichni byli moudří a ne všichni se rozhodli splácet pojistku, která by jim v takovém případě dost pomohla.

Pokud patříte k lidem, kteří si nezřídili pojistku nebo kteří si ji zřídit nestihli, přinášíme vám tipy, kde sehnat peníze na případné opravy.

Zkuste to u rodiny

Existuje mnoho přírodních katastrof, které mohou dům zasáhnout. Ať už se jedná o záplavy nebo o silný vítr, který hází do okna vše, na co přijde. V každém případě je nutné sehnat peníze na případně opravy škod, jež přírodní katastrofy způsobí, jenže kde je sehnat, pokud nejsme pojištění?

První možností by měla být rodina, kterou můžeme požádat o půjčku. Samozřejmě ne každý má dobré vztahy s rodiči, mnozí lidé jen nechtějí svou rodinu zatěžovat svými problémy, a tak se rozhodnou pro druhou možnost.

Požádá se o půjčku

Dnes jsou půjčky schvalovány dnes a denně. V případě přírodních katastrof je nutné nejdříve vyčíslit škody, poté se až žádá o půjčku. Když se škody vyšplhají jen do desítek tisíc korun, vhodnější a výhodnější je nebankovní půjčka. Škody vyšších sum se vyřeší klasickou bankovní půjčkou.