Kurz Bitcoinu se náhle propadl. O kolik?
Zajímavosti

Kurz Bitcoinu se náhle propadl. O kolik?

Když lidé chtějí investovat, většinou zvažují investovat do takzvaného Bitcoinu. Jedná se o virtuální měnu, kryptoměnu, která na světě opravdu není novinkou, i když se všechna média kolem kryptoměn točí, jako kdyby se jednalo o skutečnou novinku na trhu. Kryptoměny jsou na trhu už více jak deset let, přesto nyní dostaly do plic svůj druhý dech. Zejména kryptoměna Bitcoin byla dlouhou dobu považována za neustále rostoucí investici, u níž se nemůžete spálit. Jenže vloni najednou hodnota této kryptoměny (a mimo jiné také i jiných kryptoměn) začala padat. Odborníci tomu říkali prasknutí kryptoměnové bubliny, které na sebe nenechalo dlouho čekat. Poté se však kryptoměny vzchopily, zejména Bitcoin na tom byl opravdu dobře. Tedy až do nedávna, kdy opět jeho hodnota klesla a neví se, jak to bude dál.  

Pokud jste investovali do kryptoměny zvané Bitcoin, pak si možná zoufáte, jelikož nevíte, jestli se jednalo o dobrou nebo naopak o špatnou investici. Bitcoin jako takový je v současné době velice probíranou kryptoměnou, a to hlavně proto, že jeho hodnota náhle klesla o tisíc dolarů, tedy v přepočtu o třiadvacet tisíc korun.  

Po bouřlivém růstu propad 

Jak jsme zmínili, kryptoměny, zejména tedy nejznámější kryptoměna Bitcoin, mají za sebou velice bouřlivý a strmý růst. Jenže takto růst nemohly donekonečna. Zatímco v posledních měsících dosahovala hodnota kryptoměny Bitcoin skoro pěti tisíc dolarů, tedy 114 tisíc korun v přepočtu, během jedné jediné noci se všechno změnilo a hodnota kryptoměny se propadla o neuvěřitelných tisíc dolarů, tedy o zmiňovaných třiadvacet tisíc korun.  

Co stojí za pádem hodnoty kryptoměny? 

Nabízí se otázka, co stojí za pádem této kryptoměny. To však není zcela jasné, stejně tak není jasné, jak se to bude s kryptoměnou vyvíjet dál. Je však třeba konstatovat, že Bitcoin je investice jako každá jiná, což znamená, že s možným pádem se zkrátka musí počítat. Investice, jakékoli investice, jsou rizikové.