Lidé se o své finance začínají starat z mobilu
Finance

Lidé se o své finance začínají starat z mobilu

Dnes už není důležité mít vlastní platební kartu, daleko modernější je mít internetové bankovnictví. Díky internetovému bankovnictví se můžete o své finance starat z mobilního telefonu, ať už jste kdekoli na světě a nemáte u sebe počítač či notebook. Na kouzlo internetového bankovnictví přišel už nejeden z nás. Podle nedávných statistik v České republice ovládá finance z mobilu každý druhý klient bank. Jinými slovy dnes využívá internetové bankovnictví zhruba tři čtvrtiny klientů všech bank u nás.  

Chytré telefony jsou dnes něco, co člověk zkrátka nesmí postrádat. Zatímco někteří mají své chytré telefony jen na to, aby byli neustále online, najdou se i ti, kteří své chytré telefony umí využívat opravdu chytře. Jsou to hlavně ti, kteří využívají internetové bankovnictví.  

Čím dál více lidí si začíná uvědomovat, že internetové bankovnictví není nic špatného a že i tento druh bankovnictví je dobře zabezpečen, tudíž jsou naše finance chráněny. I díky častějšímu využívání internetového bankovnictví přestávají fungovat mnohé pobočky, kteří nemají přicházející klienty.  

Frekvence návštěv poboček výrazně klesá 

Je sice skvělé, že lidé začali používat chytré internetové bankovnictví, na druhou stranu to má špatný dopad na pobočky, jimž výrazně klesá frekvence návštěv. S bankou jsou lidé nyní v kontaktu hlavně přes chytrý telefon, na pobočku banky tak míří jen tehdy, kdy si potřebují založit nový účet nebo kdy nastal nějaký problém, který po telefonu nejde vyřešit.  

Lidé se také začínají vyhýbat kontaktu s bankéři, stále více lidí se bankám vyhýbá obloukem.  

Z mobilu své finance řídíme neustále 

I když Češi přichází na kouzlo internetového bankovnictví a své finance začínají řídit z mobilu, v porovnání s ostatními zeměmi řádně zaostáváme. V mnoha zemích je používání internetového bankovnictví na zcela jiné úrovni.