Osm doporučení, díky nimž ušetříte hromadu peněz
Finance

Osm doporučení, díky nimž ušetříte hromadu peněz

Šetříte dlouhou dobu na auto, ale ve vaší kasičce zatím stále není tolik peněz, kolik byste si představovali? Chcete si pořídit dům nebo byt, ale stále se vám peníze nějak ztrácí pod rukama? Je načase začít šetřit pořádně i s našimi doporučeními. Na internetu sice najdete hromadu tipů a rad, jak ušetřit na to, po čem toužíte, ale je pravdou, že ne všichni jsou schopní rady dodržet. V případě, že chcete si opravdu našetřit na auto a přes to nejede vlak, dejte na našich osm doporučení.  

Každý člověk je schopný našetřit si na to, na co chce či po čem touží. Bohužel dnes jsou lidé lákáni různými věcmi, po nichž doslova prahnou a o jaké stojí v dané chvíli. S šetřením by třeba mohlo pomoct pravidlo třiceti dnů, kdy člověk počká třicet dnů, než si věc, kterou uvidí třeba v obchodě, koupí. Po měsíc se uvidí, jestli člověk o danou věc stál nebo jestli to bylo jen chvilkové omámení.  

A takových doporučení máme ještě dalších osm.  

Doporučení, díky kterým ušetříte 

  1. Plaťte vždycky všechno včas. Za poplatky a sankce, které následují poté, co nedodržíte termíny, to rozhodně nestojí.  
  2. Zkuste šetřit na více místech. To znamená – nemějte jen jeden spořící účet, takových účtů může být klidně i několik.  
  3. Kontrolujte si neustále výdaje a po měsíci si udělejte seznam výdajů, které v dalším měsíci chcete omezit.  
  4. Nikdy se nesrovnávejte s ostatními. Někteří mají opravdu více peněz díky lepší práci nebo tomu, že si šetřili. Buďte vděční, že můžete vydělávat tolik, kolik vyděláváte.  
  5. Nekupujte si to, co si nemůžete dovolit.  
  6. Nepůjčujte si kvůli věcem, jež vás chvilkově omámily.  
  7. Začněte nakupovat z druhé ruky. Sekáče nejsou nic špatného, naopak je v nich možné koupit skvělé věci za super ceny.  
  8. Začněte šetřit na dopravě. Pokud vás vyjde levněji cestování metrem nebo tramvají, začněte cestovat metrem nebo tramvají a auto nechte odpočinout si v garáži.