Potřebujete šetřit
Finance

Potřebujete šetřit? Zkuste to s pravidlem třiceti dnů

Jelikož peníze potřebujeme dnes a denně, mnohé z nás zarazí to, když je jejich příjem nějak narušen. Může se stát, že přijdeme o práci, že onemocníme nebo že jsme nuceni vzít si neplacené volno. V takových případech nám nezbývá nic jiného, než abychom začali šetřit. V současné době je šetření poměrně těžké, vždyť nás na každém rohu láká jedna krásná věc za druhou. Mnozí lidé své touze podlehnou, což je samozřejmě špatně. Existuje však způsob, jak ušetřit?

Na internetu se najde mnoho způsobů, které nám radí, jak šetřit. Mnohé z nich jsou skutečně zajímavé a stojí za vyzkoušení, jedním z atraktivních způsobů je takzvané pravidlo třiceti dnů. Znáte ho?

V čem spočívá pravidlo třiceti dnů?

Princip pravidla třiceti dnů je zcela jednoduchý. Vše spočívá ve vytrvalosti a setrvání. Každý to zná – prochází kolem výlohy a něco se zalíbí. Mnozí lidé dlouho neváhají a utíkají si danou věc koupit, aniž by si vzpomněli na svou tíživou finanční situaci. Kdyby se jednalo o věc za padesát korun, není to tak bolestivá koupě, jako když věc stojí stovky, ne-li tisíce korun.

Pravidlo třiceti dnů říká, že pokud se nám něco zalíbí, rozhodně bychom si věc neměli koupit ihned, ale měli bychom sečkat minimálně třicet dlouhých dnů. Pokud to vydržíme, můžeme si danou věc koupit. Navíc během třiceti dnů se ukáže, jestli o danou věc máme skutečně zájem nebo jestli se jedná jen o jakési krátkodobé poblouznění, kterého bychom následovně mohli hořce litovat.

I když se zdá být pravidlo třiceti dnů kruté a dlouhé, je to nejlepší způsob, jak snadno a rychle ušetřit. Už jste pravidlo vyzkoušeli?

Jak jinak se dá ušetřit?

Samozřejmě způsobů, jak ušetřit, je mnoho. V současné době se chodí nakupovat se seznamem, který nám neumožní nakoupit něco, o co nestojíme a co nás láká maximálně svou cenou. Dalším způsobem šetření je například úsporná jízda automobilem nebo domácí vaření.