Při žádosti o půjčku nemusí být doložení příjmu složité
Půjčky

Při žádosti o půjčku nemusí být doložení příjmu složité

Žádosti o půjčku jsou dnes na tolik moderní, že nebudete potřebovat hromadu dokumentů k tomu, abyste ji mohli řádně dokončit. V minulosti bylo potřeba předložit několik důležitých papírů, jinak nemohla být půjčka řádně uzavřená. Jedním z důležitých dokumentů byl také příjem, který dnes není příliš často vyžadován. To ovšem neznamená, že při vyřizování žádosti od vás nebude bankovní společnost tento dokument vyžadovat. Záleží na tom, jaká je vaše bonita. Bankovní společnost si může tento dokument vyžádat.

Jak lze doložit příjem?

Příjem lze doložit několika způsoby, jen si dejte pozor, jaký z nich vaše bankovní společnost upřednostňuje. I přes to, že možností je mnoho, ne všechny platí u jednotlivých bankovních společností stejně. Snadno se vám může stát, že narazíte na banku, která k doložení příjmu využívá vlastní formuláře. Ten musíte vyplnit a následně donést své mzdové účetní. Ta vyplněné papíry zkontroluje a poté podepíše. Tím máte první věc vyřízenou. Daný formulář odnesete podepsaný bankovní společností nebo přiložíte k žádosti.

Doložení příjmu není někdy zapotřebí

Jestliže bankovní společnost nevyžaduje mít příjem podepsaný, bude vám náramně stačit výpis z bankovního účtu. Ten by měl být dodán za poslední tři měsíce. Tím prokážete, že vám každý měsíc chodí výplata na účet, přesně tak, jak jste při žádosti vyplňoval.

Výplatní páska nahradí bankovní účet

Jestliže nemáte tiskárnu a bankovní společnost si za vytisknutí dokumentu účtuje nemalou částku, lze doložit výplatní pásku. Opět je potřeba doložit výplatní pásku za poslední tři měsíce. Ta plně nahradí výpis z bankovního účtu. Je potřeba, aby výplatní páska obsahovala vaše důležité údaje. Musí z ní být patrné, že patří skutečně vám.

Vyžaduje po vás bankovní společnost při žádosti o půjčku telefon do zaměstnání? Nelekejte se, jedná se o další ze způsobů, jak si může personál zkontrolovat vaše příjmy. Poslední, ne moc často používanou metodou, je čestné prohlášení, kdy svým podpisem stvrzujete, že skutečně vyděláváte tolik, kolik jste uvedli.