Proč lidé vykupují nemovitosti, když za ně dostanou mnohem méně peněz?
Bydlení

Proč lidé vykupují nemovitosti, když za ně dostanou mnohem méně peněz?

Výkup bytu nebo domu (či dokonce jiné nemovitosti) je jeden ze způsobů, jak můžete prodat svou nemovitost. Kdybyste prodávali nemovitost sami nebo prostřednictvím realitní kanceláře, pak byste získali celou tržní cenu nemovitosti. Na svého kupce byste si ale museli počkat. V případě bytů je tato doba průměrně 3 měsíce, v případě bytů pak asi 6 měsíců. Ale rychlost prodeje může ovlivnit celá řada faktorů, a tak se může stát, že peníze budete potřebovat dříve, než se vám podaří prodat nemovitost.

Výkup nemovitosti = výkup pod cenou

Pokud se rozhodnete pro výkup domu či jiné nemovitosti, můžete počítat s tím, že peníze získáte ihned po podepsání všech potřebných dokumentů. Závisí na tom, jak budete spolupracovat. Pravdou je, že peníze za nemovitost můžete získat již v rámci několika dnů. Jedná se tedy o vůbec nejrychlejší prodej nemovitosti vůbec. Bohužel, za tuto rychlost musíte zaplatit. A to obvykle tak, že získáte jen 65 až 75 % tržní ceny nemovitosti. Proč do toho tedy někteří lidé jdou?

Rychlé peníze

Někdy prostě nemáte čas čekat na kupce a peníze se vám hodí ihned. Může jít o náhlou potřebu rekonstrukce (z důvodu nějaké poruchy či havárie), exekuci nebo zaplacení dluhů. Pokud zdědíte dluhy a k tomu nemovitost, může pro vás být možnost odkupu nemovitosti taktéž zajímavá, protože nebudete muset sahat do vlastních peněžních prostředků.

Žádné starosti

Veškeré smlouvy a další dokumentaci za vás vyřídí společnost, která od vás nemovitost vykupuje.  A to není všechno. Pokud mu podepíšete plnou moc, může za vás zástupce společnosti vyřídit jednání na katastrálním úřadě, s věřiteli, dlužníky a podobně. To je pro vás velmi pohodlné a vzhledem k tomu, že platíte opravdu hodně, měli byste na těchto službách trvat.

Neplatíte ocenění nemovitosti

Zjistit tržní cenu nemovitosti může být poměrně drahé, když si k tomu pozvete odborníka. V rámci výkupu nemovitosti máte i tuto službu v ceně.