Půjčujete si finanční prostředky několikrát do roka? Nedělejte to!
Půjčky

Půjčujete si finanční prostředky několikrát do roka? Nedělejte to!

Mezi lidmi se objevují i ti, kteří si chodí téměř každý měsíc pro půjčku. Nezáleží teď na tom, jestli se jedná o bankovní či nebankovní produkt. V obou případech akorát dokazujete jediné, a to, že nemáte nad svými finančními prostředky přehled. I kdybyste plně zvládali měsíční splátky, můžete se jednoduše dostat do problému. Jednou vám společnosti mohou říct při vyřizování další žádosti stop.

STOP vám mohou říct kdykoliv

Jednoho dne si chcete půjčit finanční prostředky a vaše žádost je zamítnuta? Nechápete proč, když jste všechny předchozí půjčky splatili do poslední koruny? Důvodem jsou většinou záznamy v registrech. Registry otevírají bankovním i nebankovním společnostem vaši finanční historii. Jestliže je vynikající, bez jediné pozdní splátky, příčinou bude nejspíš příliš časté půjčování. I to lze považovat za důvod, proč vás společnost odmítá. Mimo jiné je neustálé chození pro půjčky cestou do pekla.

půjčování financí

Vy se převážně potřebujete naučit s finančními prostředky vycházet. Řešením přece není to, že budete každý měsíc navštěvovat svou oblíbenou banku a žádat je o peníze. Je daleko lepší mít vlastní finanční prostředky. Navíc si to teď neuvědomujete, ale každým půjčováním financí se dostáváte prakticky do mínusu. Co si budeme povídat, půjčky jsou vázány na úrokovou sazbu, a ta nemusí být vždy nízká.

Zbytečné vyhazování financí

Každý měsíc vám tak zbytečně létají finance do kanálu, protože je odevzdáváte bankovním a nebankovním společnostem. Vedle tohohle důvodu si vzpomeňte na odstavce výše, kde jsme vás seznamovali s registry. Jakákoliv žádost se ukládá do seznamu. Požádáte-li o finanční prostředky a poté půjčku zrušíte, záznam bude zaevidován. Takoví lidé pak následně nepůsobí na bankovní a nebankovní společnosti důvěryhodně.

Ačkoliv se to nezdá, řešením mohou být všelijaké brigády, pomocí kterých si zvládnete našetřit nemalé finanční prostředky. Ty vám mohou pomoct při cestě zbavit se všech svých závazků. Jak však budete pokračovat závisí čistě na vás.