U výběru půjčky buďte maximálně opatrní, jinak narazíte
Půjčky

U výběru půjčky buďte obezřetnější

Mít finanční rezervu na bankovním účtu by chtěl s největší pravděpodobností každý. Ne každý ovšem může říct, že v případě nehody by byl schopný dát dohromady několik tisíc nebo dokonce desítek tisíc korun, aby případnou nehodu finančně pokryl. V takové situaci se lidé většinou obrací na bankovní či nebankovní společnosti s žádostí o finanční produkt neboli přesně řečeno o půjčku. Jak nenaletět u výběru půjčky těmto společnostem? Následujte nás.

Podvodné praktiky jsou běžné!

Na podvodné jednání musíte být připravení. Pokud vaše kroky budou mířit do ověřených a známých bankovních společností, nejspíš se nemusíte příliš obávat. Neznamená to však, že byste si smlouvy neměli přečíst. To v žádném případě, smlouvy jsou důležité, a to v jakékoli společnosti. Nezáleží na tom, zda si půjčujete v nejznámější bankovní společnosti nebo u neověřeného zdroje, smlouvu budete muset tak či tak přečíst, abyste se vyhnuli různým sankcím za porušení nebo poplatkům za půjčku.

U výběru půjčky buďte maximálně opatrní

Ačkoli má finanční trh svá pravidla, která se převážně vztahují na půjčky a úvěry, najdou se v České republice jedinci nebo společnosti, které se jimi neřídí. Právě na ně byste měli být maximálně opatrní, protože byste jinak mohli nehezky narazit. Podvodné půjčky by vás nezachránily, ale naopak potopily ještě do větších finančních problémů. Drahé úrokové sazby, poplatky a týdenní splátky vás jinými slovy mohou dostat až na ulici. Jestliže vám bankovní společnosti nepůjčí a vy máte namířeno k nebankovním sektorům, zbystřete! Pomoct vám mohou mimo jiné i reference a recenze na internetu.

Kde půjčky nehledat?

Rozhodně nehledejte poskytovatelé půjček na inzertních portálech nebo sociálních sítích. Slušní a seriózní poskytovatelé půjček nemají tyto praktiky zapotřebí. Pomoct vám ve světě půjček mohou různé internetové srovnávače, kde během krátké chvíle zjistíte, jaká půjčka je pro vás nejvýhodnější. Nemusí se ovšem nutně jednat o srovnávač, ale i jiný portál zabývající se půjčkami, na kterém naleznete potřebné informace všech ověřených společností, od úrokové sazby, roční procentuální sazby nákladů, až po nejdelší dobu splatnosti.

Určitě s námi budete souhlasit, že vzít si půjčku v řadech tisíců korun, kterou musíte následně vrátit do jednoho měsíce s tím, že budete mít týdenní splátky není nejspíš výhodné. Zaměřte se proto raději na bankovní společnosti, pokud vám to vaše bonita povoluje. Bonita je systém, podle kterého bankovní či nebankovní společnost v konečném důsledku rozhodne, zda vám půjčka bude schválená či nikoli. Obrovský vliv na ní má vaše finanční historie, věk, zaměstnání, pracovní smlouva nebo pohlaví.

Na závěr pár tipů v kostce

Pamatujte si, že řádní poskytovatelé půjček musí být zapsání u České Národní Banky. Dále se zajímejte u půjčky o RPSN neboli roční procentuální sazbu nákladů, ta vám totiž prozradí, jak bude půjčka drahá, včetně všech poplatků, o kterých se většinou poskytovatelé neradi zmiňují.