Výdaje na školáka
Finance

Výdaje na školáka opět stouply. Lze však ušetřit, prozradíme, jak

Být rodičem není vůbec snadné. Zejména chvíle, kdy dítě nastoupí do školy, je pro rodiče velice těžká a finančně náročná. Každý rodič ví, jak vysoké jsou výdaje na začátku školního roku. Výrazně sahají do rodinného rozpočtu, bohužel rok co rok jsou vyšší a vyšší. Letošní rok byl pro mnohé rodiče velkou přítěží. Přece jen se výdaje za školáka vyšplhaly až k šesti tisícům korun, a to se do výdajů nepočítají žádné kroužky nebo mimoškolní aktivity. Nejdražší byla letos aktovka neboli školní brašna, na skoro pět set korun se vyšplhal dvoupatrový penál a také školní přezůvky.

Jestli vás letošní rok doslova dostal do kolen, určitě přemýšlíte, jak to udělat příští rok, abyste tolik neplatili. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se z vysokých výdajů na školní potřeby vymanit. Víme, kde či jak na nich ušetřit.

Jak ušetřit na učebnicích?

Největší a nejdražší položkou bývají často také učebnice. Na nákupu učebnic je však možné výrazně ušetřit. Je totiž možné jak v kamenných prodejnách, tak také v internetových obchodech platit pomocí volnočasových zvýhodněných karet nebo pomocí poukázek. Díky nim ceny nových učebnic mohou vyjít o několik desítek procent levněji.

Jelikož byl od letošního roku zřízen benefit v podobě příspěvku na koupi knih, zeptejte se vašeho zaměstnavatele, jestli náhodou neposkytuje tento benefit. Vztahuje se totiž také na učebnice. Sleva se může dostat i přes třicet procent.

Jak ušetřit na nákupu dalších školních pomůcek?

Na školních potřebách je možné různě ušetřit. Například se nemusí utrácet za školní přezůvky, ale stačí doma najít bačkory nebo staré letní sandále, které dítě může ve škole donosit. Stejně tak nemusíte dětem zřizovat a následně nabíjet karty do automatů na svačiny. Obsah automatů není žádná sláva, daleko levnější jsou navíc domácí svačiny.