americká hypotéka a informace
Půjčky

Co je to americká hypotéka a proč vám může pomoci?

Hypoteční úvěr zná s největší pravděpodobností každý. Jedná se o finanční produkt, který slouží pro koupi nemovitosti, ať už se jedná o byt nebo rodinný dům. Do hypotečního úvěru jste nucení nemovitost zapsat, jinak vám finanční prostředky bankovní společnost nepůjčí. Jinými slovy se danou nemovitosti, kterou kupujete vážete. Pokud nebudete hypoteční úvěr splácet, snadno se může stát, že vám nemovitosti odeberou.

Co je to americká hypotéka?

Možná jste za poslední dobu slyšeli o finančním produktu americké hypotéky. Většina lidí neví, co se pod tímto pojmem skrývá. Jde o úvěr, který naopak není vázán k žádnému účelu. Zkrátka můžete finanční prostředky využít prakticky na cokoliv, bez toho, aniž byste uváděli důvod. Výhodou je delší doba splatnosti a nižší úroková sazba. Problém je pouze v tom, že musíte do americké hypotéky zapojit svou vlastní nemovitost. Následně ovšem finanční prostředky můžete využít opravdu na cokoliv. Klasická hypotéka má nevýhodu v tom, že do hry zapojujete nemovitost, kterou právě kupujete a peníze tedy využíváte výhradně na ní.

Co je to americká hypotéka

Americká hypotéka původně přišla ze Spojených státu amerických, kde se považuje za jeden z nejoblíbenějších produktů vůbec. V České republice ji můžete využívat už 16 let. Bankovní společnosti nabízející tyto produkty vám povolí ovšem půjčku pouze do výše 70 % hodnoty nemovitosti. Pro příklad uvedeme byt s hodnotou 2 milionů korun. Na americkou hypotéku vám tedy bude vyplaceno 1,4 milionů korun. Tuto částku budete moci poté využít na cokoliv, ať už se jedná o rekonstrukci, pořízení nového vybavení, rozjezd podnikání nebo koupě automobilu.

Co budete potřebovat k americké hypotéce?

V první řadě jsou zapotřebí vaše doklady, nadále výpis z katastru nemovitostí, váš příjem, nabývací titul k nemovitosti a odborný odhad ceny nemovitosti. Bez těchto dokumentů vám americká hypotéka nebude schválená. Pokud máte o tento produkt zájem, nejprve si zajistěte všechny potřebné dokumenty, teprve poté přejděte k dalším krokům.