Jak rodiče spoří
Finance

Jak rodiče spoří potomkům? Peníze se vkládají do stříbra

Rodiče by měli už od narození svého potomka výrazně šetřit. Ne samozřejmě pro sebe, ale právě pro jejich lepší budoucnost. Pokud se dětem spoří, je to jen dobře, vždyť děti budou mít zajištěnou slibnou budoucnost, budou peníze na jejich vysokoškolské vzdělání, které se neřadí k nejlevnějším, budou peníze na vybavení jejich nového příbytku. V současné době je navíc tolik možností, jak lze dětem spořit, proto by byla chyba, kdyby se možnosti nevyužili.

Každý rodič šetří svým dětem jinak. Většinou se se spořením začíná už po potomkově narození, aby se ušetřilo co nejvíce peněz i z minimální spořené částky. V současné době se spoří nejen na vysokoškolské vzdělání nebo na zařízení prvního příbytku, ale spoří se také na koníčky, které dnes také nejsou zrovna nejlevnější záležitost.

Otázkou je, jaké spoření rodiče dnes upřednostňují, jak konkrétně dětem spoří?

Spořicí produkty jsou stále oblíbené

Jelikož se škála spořicích produktů neustále rozšiřuje, nemůžeme se divit tomu, že jsou spořicí produkty stále tak atraktivní jako v minulosti. Nejvíce se využívá stavebního spoření, ale také se využívá doplňkové penzijní připojištění, které slibuje velice zajímavé příspěvky od státu. Obě spoření je možné zahájit ihned po narození potomka, což je skvělé.

A samozřejmě u obou spořicích produktů platí, že i několik set korun měsíčně může být za dvacet let zvýhodněno.

Rodiče investují také do stříbra

Pro rodiče se v současné době stává velice atraktivní investování do stříbra. I když je to poměrně zvláštní druh spoření dětem pro jejich lepší budoucnost, je to opravdu čím dál atraktivnější a oblíbenější. Rodiče v dnešní době investují do stříbra proto, jelikož je to obrovská investiční příležitost. Z aktuálních informací vyplývá, že stříbro se zvýhodňuje až čtyřikrát rychleji než zlato!