Zadlužují se více ženy nebo muži? A kvůli čemu?
Finance,  Půjčky

Zadlužují se více ženy nebo muži? A kvůli čemu?

Dříve jsme se museli za půjčky stydět, doslova se jednalo o tabu, k němuž se sehnul člověk jen opravdu v době tísně. Jenže nyní jsou půjčky tak snadno dosažitelné, že si je lidé berou doslova vždycky, když nechtějí na nějakou věc našetřit. V současné době, kdy máme opravdu obrovské potřeby, se zadlužujeme za maličkosti, na které bychom si za pár dní našetřili. Jenže nechceme čekat ani pár dní, mnohdy si tedy půjčíme i na věci, které se nám zanedlouho nelíbí. Nyní se tedy nabízí otázka, kdo se zadlužuje víc -pánové nebo dámy? A kvůli čemu jsou ochotni si vzít půjčku, která ne vždy je výhodná?

Ještě, než si zodpovíme otázku, měli bychom si říct, jaké půjčky jsou aktuálně na trhu “to nejžhavější”. K hitům na finančním trhu se řadí rozhodně nebankovní půjčky, které mají celou řadu výhod – jsou rychlé, vyřizují se z pohodlí domova, je možné si vzít i několika tisícovou půjčku. Na druhou stranu jsou tu bankovní půjčky, které mohou být vyšší, ale jejich získání není nic snadného, bohužel.

Ženy a na co si půjčují

Pokud bychom měli zodpovědět otázku, zdali si půjčují více ženy nebo pánové, nemohli bychom říct přesnou odpověď, jelikož míra zadlužení je u obou stejná, jen se tedy půjčuje kvůli jiným věcem. Například ženy jsou si schopny půjčit i desetitisíce na kabelky, značkové oblečení nebo na vybavení domácnosti, na které zrovna nemají peníze.

Konkrétně ale značkové kabelky a oblečení jsou věci, na které bychom si dokázali našetřit, pokud by naše touha po dané věci byla opravdu velká.

Pánové a na co si půjčují

Samozřejmě ani pánové nejsou svatí, i pánové si utrácí nemilosrdně velké peníze za něco, na co si dokážou našetřit. Například si půjčují na koupit nového, přesto ojetého automobilu, půjčují si na

nejnovější elektroniku a nejmodernější technologie, které si sice zrovna v daný okamžik dovolit nemohou, ale chtějí mít to, co má jejich soused.