Jak ušetřit na jídle i desítky tisíc ročně?
Finance

Jak ušetřit na jídle i desítky tisíc ročně?

Nedávné průzkumy ukázaly, že lidé za jídlo utrácí až tři tisíce korun měsíčně za osobu, což je poměrně hodně. Měli bychom se rozhodně zamyslet nad tím, jestli opravdu musíme za potraviny utrácet tak mnoho. Přece jen je možné začít šetřit právě na jídle, aniž bychom ovlivnili naše zdraví. Jestliže si potřebujete našetřit na auto nebo na dovolenou, doporučujeme si projít výdaje za jídlo, které bychom mohli strouhnout. Stravovat se skromnějším způsobem neznamená jíst zdravě nebo méně nutričně kvalitně, není to dokonce ani žádná hanba. Pokud se rozhodnete jíst skromněji, můžete ušetřit i několik desítek tisíc korun ročně.  

Pokud jste odhodlaní, že právě na jídle budete šetřit, máme pro vás několik tipů, jak na to. Víme, jak se dá na jídle ušetřit i několik desítek tisíc korun.  

Začněte si připravovat vlastní svačiny a obědy 

Patříte k lidem, kteří chodí na obědy nebo si necháváte obědy vozit do práce? Tento způsob stravování se vám může velice prodražit, stejně tak se vám může prodražit to, když budete každé ráno při cestě do práce nakupovat svačiny. Zkrátka si všechno začněte připravovat doma, uvidíte, kolik tisíc korun ročně ušetříte. Navíc obědy si můžete připravit i na několik dní dopředu, nemusíte tedy vařit každý den, jak si mnozí lidé myslí.  

Prodlužte trvanlivost potravin 

Věděli jste, že můžete prodloužit trvanlivost potravin? Sice mají potraviny svou dobu trvanlivosti, ale to nic nemění na tom, že jim můžete dopřát několik dalších hodin na světě. Například dolní část listové zeleniny ponořte do vody, díky čemuž zůstane čerstvá delší dobu. Pečivo třeba zabalte do utěrky a uložte do chlebníku, i tak dojde k prodloužení životnosti.  

Existují i veřejné lednice 

Věděli jste, že existují takzvané veřejné lednice? Byly založeny proto, aby se přestalo plýtvat s jídlem. Každý do nich může přinést své jídlo, které by už třeba nestihl zkonzumovat, jelikož třeba odjíždí na dovolenou.