Tipy, jak ušetřit na elektřině
Bydlení

Tipy, jak ušetřit na elektřině

Šetřit, to není žádné tabu nebo nic, za co byste se měli stydět. Pokud chcete šetřit, pak se nabízí otázka, jak na to. V současné době lidé sice plýtvají svými penězi, ale na druhou stranu jsou si moc dobře vědomi toho, že to tak nesmí jít dál. Je proto nutné, abyste začali trochu šetřit a dávat si peníze stranou, protože může přijít chvíle, kdy takové peníze stranou budete potřebovat. Co třeba začít šetřit na elektřině? 

Mnozí lidé si myslí, že jejich spotřeba elektřiny není vysoká, ale po ročním vyúčtováním se najednou nestačí divit tomu, kolik musí doplácet. Pak se jen zpětně ptají sebe samotného, kde se stala chyba? To se s penězi tak hrozně plýtvalo? Je třeba si uvědomit, že k úspoře energií, konkrétně k úspoře elektřiny, vedou malé krůčky a drobnosti. Prozraďme si několik konkrétních tipů a rad, jak na elektřině jako takové ušetřit, aby nás nestála majlant, ale aby nám po roce během vyúčtování ještě něco málo vraceli! 

Tipy, jak ušetřit na elektřině 

  • Přestaňte usínat u zapnuté televize. Když cítíte, že vám padají oční víčka, zkrátka sáhněte po ovladači a televizi vypněte. Ušetříte tak nemalé peníze.  
  • Nenechávejte nabíječky v zásuvkách. Lidé si to neuvědomují, ale kradou energii i tehdy, kdy telefon nenabíjí. Navíc tak nebudeme mít tendenci nechávat telefon na nabíječce denně, i když to není potřeba.  
  • Začněte po sobě zhasínat. Když odcházíte z místnosti, zkrátka zhasněte, nemusí se svítit po celém domě jako na Vánoce.  
  • Začněte využívat denní světlo. Když je venku světlo, proč rozsvěcovat? Jen odtáhněte žaluzie. Ušetříte tak stovky korun.  
  • Vyměňte klasické žárovky za ty úsporné. Úsporné žárovky nejen, že déle vydrží, ale také uspoří hromadu elektřiny.  
  • Investujte do kvalitnějších a úspornějších domácích spotřebičů. Bez toho to zkrátka nepůjde, ušetří vám ohromné peníze, tím si můžete být zcela jisti. 

Jeden komentář

  • Zbyněk

    Díky za tip, ve směs většinu z toho doma dodržujeme, ale zcela upřímně zas moc nešetříme, protože co jsem zjistil z mojí praxe, tak když se to s tím šetřením přehání, tak si to firmy dokáží vyúčtovat jinak, takže si komfort neodpíráme a spíše úspory řešíme přímo s dodavatelem a změnou tarifu na vhodnější, u Bohemia energy jsem se tak byl schopný domluvit na novém výhodnějším, kde mám možnost platit nyní míň.