Dnes je šetření snadné. Prozradíme tipy a triky, jak na to
Finance

Dnes je šetření snadné. Prozradíme tipy a triky, jak na to

Chcete si zlepšit finanční rozpočet domácnosti? Nebo jenom toužíte po tom, abyste odjeli na krásnou a klidnou dovolenou, ale nemáte na ni dostatek financí? Pak doporučujeme, abyste začali šetřit či jinak řečeno – plnit si růžové, keramické prasátko, které slouží jako pokladnička. Existuje mnoho tipů a rad, jak ušetřit. Šetření je tedy dnes už opravdu snadné, pokud se tedy rozhodnete šetřit. Je to jenom o zvyku a o uskromnění se.  

Abyste nemuseli dlouho pátrat na internetu, přinášíme vám několik tipů a rad, jak se vám podaří prasátko zaplnit lusknutím prstů. Nevěříte? Vyzkoušejte to! Uvidíte, že se na vysněnou dovolenou dostanete takřka ihned, stejně tak se vám takřka ihned zlepší finanční rozpočet.  

Tipy a triky, jak ušetřit 

  • Začněte vařit úsporně. Co to znamená? Například si ohřívejte vodu na těstoviny v rychlovarné konvici nebo vypínejte sporák deset minut předtím, než mají být pokrmy uvařeny. Pokrmy se “dovaří” i na chladnoucím sporáku.  
  • Zbavte se veškerého předplatného. Stejně všechna čísla předplacených novin a časopisů nečtete, zajímavá čísla si pak můžete koupit v trafice jednou za čas.  
  • Domluvte se se sousedy na hlídání dětí. Třeba mají taky děti a někdy je budou chtít taky pohlídat, vyšlo by vás to velice levně.  
  • Přestaňte vyhazovat zbytky a začněte vařit bezodpadově. Není to žádná věda, na internetu je tucet receptů na to, jak zpracovat zbytky.  
  • Přestaňte si platit zahradníka. Polít květiny, posekat trávník nebo ostříhat ovocné stromy v zahradě dokážete i vy, a to nemusíte být expertem ani domácím kutilem.  
  • Začněte využívat spolujízdu, nejezděte do práce sami, když víte, že jezdí do práce vlastním vozem i kolega. Ušetříte na benzínu, navíc budete své auto šetřit.  
  • Využijte všech benefitů, které vám v práci nabízí. Dnes se nabízí například i poukázky do různých cestovních kanceláří, dovolená, na kterou si šetříte, by vás mohla vyjít i o několik tisíc korun levněji.