Šedá barva jde kombinovat například se žlutou nebo oranžovou
Bydlení

Šedá barva jde kombinovat například se žlutou

Šedá nabízí v interiéru nemálo výhod, protože je možné ji kombinovat s nádhernými barvami a docílit tak krásného interiéru, který vám bude závidět téměř každý. V minulosti se šedá barva příliš nepoužívala. To se však s novou dobou změnilo, protože nabízí neuvěřitelně mnoho možností, na které u jiné barvy nenarazíte. Pojďte se nyní podívat na barvy, které se k šedé naprosto hodí a boří trendy poslední doby.

Teplé barvy jsou na vrcholu

Šedá barva může mnohým připadat smutná a nevýrazná. Svým způsobem tomu tak skutečně je, pomocí teplých barev se ovšem situace zcela změní. Do teplých barev patří například oranžová nebo žlutá. Šedou barvu si ale s oranžovou nedokážete nejspíš moc představit, a tak přichází na scénu barva žlutá, která se stala moderním trendem v oblasti bydlení. Obzvlášť pokud se jedná o sytě žlutou skoro až zlatou. Jestliže nevíte, jak tyto barvy nakombinovat, rádi vám poradíme a sami uvidíte, že vás následně budou napadat vlastní skvělé kombinace.

Šedá barva jde kombinovat například se žlutou

V žádném případě byste neměli docílit toho, že bude váš interiér smutný bez výraznějších barev. Nemyslíme to teď tak, že z vašeho bytu budete dělat dětskou atrakci, ale čistě využít jen šedou barvou není tím správným rozhodnutím. Jde o barvu, která se musí bezesporu nakombinovat s jinou, jak jsme vám psali v předchozím odstavci. Jinak by váš interiér působil velmi chladně. Nejideálnější volbou je právě žlutá.

Kombinujte šedou se žlutou

Většinu lidí by napadlo vymalovat zdi žlutou barvou a použít šedé doplňky. Tento nápad není špatným řešením. Žluté stěny dodají interiéru správnou radost a svěžest, kterou potřebuje každý. Využít ovšem lze i opačné kombinace, kdy vymalujete stěny šedou barvou a sáhnete po žlutých doplňcích. Tato kombinace je decentní a přitom skvělá. Můžete vše kombinovat podle svých představ. Nemusíte nutně vymalovat všechny čtyři stěny, postačí jen dvě, budete-li vědět, jaké a jak tento proces uskutečnit do konce.