Nejlepší fotobanky slibující nejvyšší zisky
Finance

Nejlepší fotobanky slibující nejvyšší zisky

Už jste zvažovali to, že byste své fotografie začali prodávat dál? Nemusíte je nabízet jednotlivým společnostem nebo firmám, stačí, když své vlastní fotografie nabídnete do fotobank, kde si s nimi naloží po svém. A výdělky vám budou chodit na účet, tedy nejdříve na ten uživatelský, než dosáhnete minimálního přivýdělku, až posléze vám připutují na bankovní konto. V současné době se fotobanky využívají hojně, najdou se ale i ti, kteří nevědí, jaké fotobanky jsou nejlepší a jaké tím pádem slibují nejvyšší zisky.  

Pokud se rozhodnete začít prodávat své vlastní fotografie, nejdříve si musíte uvědomit, jak to budete dělat s daněmi. Přivýdělky touto formou totiž musíte danit, a to u nás a sami. Poraďte se proto dopředu se svou účetní, až posléze se do tohoto přivýdělku dejte. Obvykle se tento způsob přivýdělku dává do daňového přiznání nebo se uvádí v čestném prohlášení, ale samozřejmě není tomu tak vždy.  

Nyní však už k fotobankám, v nichž si sice nemusíte vydělat ani korunu, ale také si můžete přijít na slušný několikatisícový přivýdělek.  

Schutterstocks 

Nejoblíbenější a nejvíce využívanou fotobankou je jednoznačně Schutterstock. Jedná se o mikro fotobanku, kde si můžete přijít k nejvyšším ziskům. Profil však musí být nejdříve schválen, a k tomu dojde po deseti nahraných snímcích, které splňují velikostní nároky. U fotografií vsaďte na jistotu, tedy nejvíce vyhrajete s klasickými kýčovitými snímky, kterých nikdo nemá nikdy dost. Obecně platí, že stažením obrázku můžou lidé vydělat od pětadvaceti centů až po tři dolary.  

Adobe Stock 

Hojně využívanou mikro fotobankou je také fotobanka Adobe Stock, která se považuje za velmi intuitivní fotobanku, kdy získáváte 33% ze sumy určené za fotografii. Sice nemusí být schválen váš profil jako takový, ale musí být schváleny jednotlivé fotografie. Zde platí, že čím více fotek máte, tím větších přivýdělků se můžete dočkat.