Jak neutrácet za oblečení
Finance

Jak neutrácet za oblečení

Věčným problémem žen je to, jak neutrácet za oblečení. Přece jen ženy milují módu a milují všechno kolem ní, ale je u nich velký problém odolat pokušení. V případě, že si potřebujete našetřit na dovolenou nebo si chcete koupit nový kávovar, na který si také musíte našetřit, doporučujeme se vyhnout nakupování oblečení. Přece jen jednotlivé modely nejsou zrovna nejlevnější, jen pouhé tričko nekoupíte levněji než za tři stovky, bohužel. Naštěstí existuje pár tipů, jak za oblečení zbytečně neutrácet. Inspirovat se mohou nejen ženy, ale samozřejmě také pánové, kteří také propadli módní horečce.  

Samozřejmě ještě dříve, než přistoupíme ke konkrétním tipům, se hodí říct, že pokud nějaké oblečení prodáte a za tento výdělek si koupíte něco nového, je to povolené. Ušetřit musíte své finance, ne finance, které nově vzniknou. Proto pokud toužíte po nových věcech, proberte své plné šatníky a nabídněte krásné kousky k prodeji. Určitě si vyděláte něco na novou sukni nebo šaty. Případně si můžete výdělek schovat do pokladničky na věc, na kterou si šetříte.  

Nyní k tipům, jak neutrácet za oblečení.  

Vytvořte si ze starých kousků kousky nové 

Důvodem, proč ženy utrácí za oblečení, je to, že si chtějí svůj šatník oživit něčím novým. Jenže nové modely nenajdou jen v obchodech, ale mohou si je také snadno vytvořit s pomocí vlastní kreativity. Například takové staré džíny, které vám však dokonale padnou, můžete pomocí šmirgl papíru roztrhat a vytvořit díry, které jsou na riflích nyní tak in. Nebo perličky můžete našít nejen na džíny, ale také na svetry nebo šaty – i to je dnes jeden z nejvíce kupovaných kousků, který by vás vyšel na několik stovek korun.  

Řiďte se pravidlem třiceti dní 

U nakupování oblečení nejvíce využijete pravidlo třiceti dnů, tedy pravidlo, kdy s nákupem konkrétního modelu počkáte měsíc. Až po měsíci, kdy už víte, že model stále chcete, si ho můžete koupit. Většinou se stává, že se vám daný kousek už nelíbí, tak se vyhnete koupi, které byste litovali. Třicetidenní pravidlo je nejlepší pomocník při šetření.