Ať nás domácnost nezruinuje aneb šetříme na energiích a vodě
Bydlení

Ať nás domácnost nezruinuje aneb šetříme na energiích a vodě

Už jste slyšeli o tom, že se bude opět zdražovat? Letošní rok se sice nese ve znamení několika pozitivních zpráv, ale mnohem více zpráv je o tom, že se bude leccos zdražovat, bohužel voda ani energie nejsou výjimkami. Pokud tedy nechcete být příští rok překvapeni, pokud tedy nechcete příští rok doplácet na energiích vodě a dalších věcech, doporučujeme zašít šetřit právě na energiích a vodě. Přece nechcete, aby vás domácnost zruinovala.  

O zdražování se neustále mluví. Slyšíte o tom stále dokola, že dodavatelé začali zvyšovat své ceny a že se nevyplatí přecházet k jinému dodavateli, jelikož zdražují všichni dodavatelé. Bojovat proti vysokým cenám můžete tedy jen tak, že začnete šetřit na energiích a vodě. I když se to pro mnohé může zdát jako něco nemožného, není to tak – je to jen o osvědčení několika tipů, které vám spasí několik mincí v peněžence.  

Vyměňte svou domácnost za LED domácnost 

Už jste slyšeli o LED žárovkách a o úsporných spotřebičích? I když se nejedná o nic levného, je to investice, která se vám v budoucnu opravdu vrátí. Stejně jako LED žárovky, kterými nahradíte klasické žárovky, nebo stejně jako úsporné spotřebiče, které budou náhražkou starých, neúsporných spotřebičů, dokážou ušetřit velké množství energií. A jelikož právě elektřina zdražuje, je nutné s ní tolik neplýtvat. A díky LED věcem s ní plýtvat nebudete.  

Začněte používat dešťovou vodu 

Máte velkou zahradu a snažíte se ji denně kropit hlavně během léta? Zahrada jako taková je velkým žroutem peněz, což znamená, že musíte najít trochu jiné řešení. Začněte používat například dešťovou vodu, která je daleko ekonomičtější. Na zahradu si zkrátka umístěte jednu velkou kádi, do níž bude dešťová voda kapat. Tu pak použijte při zalévání. Rostliny ji navíc milují víc než klasickou vodu ze studny. 

Koupání jen výjimečně 

Pokud jste si každý den dopřávali koupání ve vaně, přestaňte s tím. Právě každodenní koupání šíleně leze do peněz. Spíše se sprchujte, je to ekonomičtější a rychlejší. Samozřejmě nestůjte ve sprše dlouhé hodiny, to je pak na úrovni klasického koupání se.