Jaké faktory snižují cenu vaší nemovitosti?
Bydlení

Jaké faktory snižují cenu vaší nemovitosti? 

Při prodeji bytu nebo domu se snažíme získat co nejvyšší možnou částku. Často se ale stane, že odhadce nemovitosti nabídne jinou částku, než jakou jsme si představovali. Co negativně promlouvá do ceny nemovitosti?  

Nejlepší je zjistit si váš aktuální případ 

Sice si vyjmenujeme nejdůležitější faktory, ale konkrétní nabídku stejně budete řešit přímo se společností, která zajišťuje výkup nemovitosti. Samozřejmě můžete kontaktovat i odhadce nemovitosti. V případě, že zvolíte výkup bytu, ale budete potřebovat posudek přímo od této firmy. Co snižuje cenu, kterou za svou nemovitost dostanete?  

Lokace je klíčová 

Nejvýznamnější faktor, který by mohl negativně ovlivnit cenu za vaši nemovitost, je lokalita, ve které se nacházíte. Jaký je současný stav místa, kde žijete? Jaké zde jsou developerské plány a co se zde chystá? Je u vás vynikající občanská vybavenost i dopravní obslužnost? Nebo jste na vedlejší cestě a vaše bydlení se nachází v klidné lokalitě. Místo, kde žijete, má vliv na cenu vaší nemovitosti. Společnosti si budou zjišťovat také míru nezaměstnanosti a případné problémové sousedy.  

Panelák?  

Bydlíte v panelovém domě? Tyto zastaralé konstrukce jsou dnes poměrně znevýhodňovány, a to nejen kvůli životním prostorám. Izolační a termoregulační vlastnosti panelových domů jsou horší ve srovnání s vlastnostmi cihlových staveb.  

Okrajové sídliště?  

Další negativní hodnocení se u vašeho bydlení může projevit v případě, že se jedná o budovu sídliště, která se nachází na okraji města. Tato místa mají zhoršenou občanskou vybavenost, ale mnohdy také horší výhledy do okolí, nebo menší dopravní dostupnost.  

Před rekonstrukcí?  

Je budova, ve které máte byt k prodeji, v domě před rekonstrukcí? Zřejmě se jeho cena o něco sníží. V dnešní době je již standardem, že mají domy kvalitní plastová okna, lodžie a zateplení.  

Negativně se také posuzuje přílišná hlučnost okolí vaší stavby.