5 faktorů, které mají vliv na cenu nemovitosti
Bydlení,  Finance

5 faktorů, které mají vliv na cenu nemovitosti 

Chystáte se prodat svou nemovitost? Jistě si přejete získat maximální možnou částku. Co vlastně zasahuje do ceny, kterou stanovuje odhadce ceny nemovitosti?  

5 faktorů, které mají největší vliv 

Nejlepší představu o ceně si uděláte kontaktováním konkrétní instituce. Například výkup nemovitosti vám prozradí částku, kterou vám může nabídnout, během krátkého období. Výkup domu nebo bytu je tak nejrychlejší cestou k financím za nemovitost. Peníze následně můžete použít pro svůj další životní projekt. Největší vliv na celkovou cenu přitom má těchto 5 klíčových faktorů.  

Lokace nemovitosti 

O tom, jaká je lokace vaší nemovitosti, budete mít dokonalý přehled. Odhadce zajímá také dopravní dostupnost, občanská vybavenost okolí a podobné základní informace. Jedná se o byt uprostřed pulzujícího velkoměsta? Nebo je vaše nemovitost na klidném venkově? Tyto faktory následně ovlivní, jaká bude celková cena za vaše vlastnictví.  

Stav nemovitosti 

Celkový stav budovy je také zásadní. Váš byt může být vyšperkovaný a jedinečný, ale pokud se nachází v objektu, o který se společenství vlastníků příliš nestará, negativně se to propíše do ceny, kterou za nemovitost dostanete.  

Vysoké stropy?  

Jsou ve vašem bytě vyšší stropy, než 3,5 metru? V tom případě je cena vašeho bytu o něco vyšší. Možnost instalace spacího prostoru nebo jiného využití vysokých stropů se v současné době velmi cení.  

Orientace vůči světovým stranám 

Je váš byt orientován na sever? Nebo se jedná o byt, který je orientován na více světových stran? I tyto vlastnosti ovlivňují celkovou cenu, kterou za svou nemovitost dostanete. Tma nebo naopak světelnost bytu bude v ceně také promítnuta.  

Výhled a patro 

Jedná se o první nebo naopak poslední patro budovy? Jaký je výhled z oken nemovitosti? Je výhled orientován do vnitrobloku, nebo naopak do rušné silnice? Je možné se do bytu dostat pomocí výtahu?  

Tyto faktory budou mít vliv na celkovou cenu, kterou za svou nemovitost dostanete.