Bohemian Rhapsody jako nejúspěšnější film českých kin
Zajímavosti

Bohemian Rhapsody jako nejúspěšnější film českých kin

Určitě vám neuniklo, že se vloni v listopadu dostal do českých kin snímek o legendární kapele Queen. Kdo by Queeny neznal, kdo by je nemiloval! Ostatně kdo by nemiloval zejména jednoho člena této legendární skupiny, který už je bohužel po smrti, a sice trochu exotického, leč snivého Freddieho Mercuryho, který byl zvláštní zejména svým předkusem. Skvělý snímek Bohemian Rhapsody v českých kinech zaznamenal obrovský úspěch, od jeho prvotního uvedení bylo na tento snímek vyprodáno, i když se už snímek objevil ke stažení na internetu. Lidé na snímek chodili i víckrát za sebou, nemůžeme se divit tomu, že se stal snímek nejúspěšnějším filmem v historii českých kin.  

Je nutné poznamenat, že snad žádný filmový snímek nevyvolal takovou odezvu v českých kinech, jako právě snímek Bohemian Rhapsody. Jak již bylo zmíněno, pojednává o legendární skupině Queen, zejména o frontmanovi Freddiem Mercurym, který bohužel svou kariéru ukončil brzy díky nebezpečné a tehdy nevyléčitelné nemoci AIDS.  

Na skvěle hodnocený snímek lidé opravdu přicházeli dlouho (dokonce ještě stále na snímek do kin chodí), tržby tak záhy překonaly 213 a půl milionu korun, na konci loňského roku byly tržby pouze na hranici sto padesáti milionů.  

Jedná se o nejúspěšnější film v historii českých kin 

Díky neuvěřitelnému zisku patří filmový snímek Bohemian Rhapsody k jednoznačně nejúspěšnějším filmům českých kin. Dokonce překonal i fantasy film Avatar, který si už deset let držel své první místo s 213,1 miliony korun a 1,35 miliony diváků. Po Avataru byl na druhé příčce snímek Anděl Páně 2, na který se zašlo do kin podívat přes 1,2 milionů diváků a který dosáhl takřka 150 milionů korun u tržeb.  

Queeni v kinech ještě nekončí 

Je nutné ještě dodat, že kapela Queen v českých kinech ještě ani zdaleka nekončí. Každý týden po dobu dlouhých třinácti týdnů se drží na hlavních příčkách návštěvnosti, v následujících týdnech by film mohl překonat hranici milionu a půl diváků a tržby by tak mohly vzrůst nad 220 milionů korun.