získat půjčku
Bydlení

Jak získat půjčku na bydlení bez vlastních, naspořených financí?

Hypotéky jsou v současné době něco, o co se zajímá drtivá většina z nás. Jestliže toužíte po svém vlastním bydlení, čeká vás dlouhá cesta ke svému vlastnímu příbytku. Ještě donedávna nebylo tak těžké získat hypoteční úvěr na bydlení, ovšem nyní je vše jinak. Od letošního října jsou hypotéky regulovány, což znamená, že ne každý si na svůj vlastní příbytek dosáhne. Problém mají zejména mladí lidé, kteří nemají vlastní naspořené finance. Pokud zrovna nevyhrají miliony ve Sportce, myslí si, že na své vlastní bydlení nedosáhnou. Jenže opak je pravdou. Existuje hned několik možností, jak vyřešit problém s nedostatkem vlastních financí při žádosti o hypotéku.

Vlastní naspořené finance hrají při hypotéce velkou roli. Bez naspořených dvaceti procent hypotéku nelze dostat, mnozí mladí lidé si proto zoufají. Myslí si, že díky regulaci hypoték si na vlastní bydlení nedosáhnou, jenže opak je pravdou. Naštěstí na hypotéku lze dosáhnout, jelikož problém s nedostatkem financí je možné vyřešit.

Nepůjčujte si, nestojí to za to

Mnozí mladí lidé chtějí problém s nedostatkem financí na hypotéku vyřešit tak, že si vezmou další úvěr. Jenže to je možnost, která se nedoporučuje nikomu. Člověk se jen dostane do dalšího závazku, který musí co nejrychleji splatit. Daleko jednodušší je si půjčit požadovanou částku od blízkých lidí, tedy od rodičů, příbuzných nebo přátel. Ti totiž na splacení půjčky nespěchají, banka bohužel ano. Navíc půjčka úvěru by mohla rapidně stěžit získání hypotečního úvěru, jelikož banky si bedlivě hlídají, jestli jste solventní a jestli už nějaké půjčky máte nebo nikoli.

Zástava nemovitosti je řešení

Zájemci o hypotéku, kteří bohužel nemají dostatečnou finanční rezervu, to mohou udělat jinak. Mohou zastavit další nemovitost. Pokud tedy rodiče nebo jiní příbuzní vlastní nemovitost, banka si ji může vzít do zástavy.

Je však nutné zmínit, že do zástavy se bere celá nemovitost, nikoli jen určité procento. I když chybí pár set tisíc korun, vždy se zastavuje celá nemovitost.