Návrhy interiéru bytu
Bydlení

Návrhy interiéru bytu

Naše první bydlení bez rodičů vypadalo u všech stejně. Nábytek ve stylu, co dům dal, sériové komody, kterým se po roce rozpadávaly námi neodborně smontované šuplíky, povlečení, které ladilo maximálně s naší náladou, když jsme v pondělí vyráželi do práce. Od těch dob jsme jistě všichni dospěli. Pokud máte v nejbližší době v plánu stěhování do nového hnízda, nebo si přejete váš byt po babičce z gruntu předělat, stojíte před opravdu nesnadným úkolem.

Zařídit byt či dům tak, aby byl nejen nadčasový, ale aby i zároveň působil hřejivým teplem domova není zrovna snadné. Nenarodili jste se s citem pro kombinaci barev a materiálů, a přestože se snažíte, ve výsledku náš domov vypadá, jak kdybyste donesli nábytek a bez ladu a skladu přistrkali ke stěnám? Jak je možné, že ten drahý značkový koberec, vypadal v obchodě tak luxusně a u vás doma budí dojem, že ho tam někdo zapomněl? Zapomeňte na zařizování pokusem a omylem a najměte si odborníka. Ušetří vám spoustu času, ale také i peněz za nevhodně zvolený nábytek.

S čím nám může interiérový designer pomoci?

Návrhář interiérů nám pomůže zjednodušit proces výstavby, rekonstrukce, či designové renovace našeho domova. Pomůže nám v rámci rozpočtu zařídit bydlení, které bude odpovídat nejen trendům, ale i našemu životnímu stylu a vkusu. Nezáleží na tom, jestli potřebujeme zařídit jenom jednu místnost, anebo celý dům. Využít služeb interiérového designera je vždy sázkou na příjemné bydlení.

Návrhy interiéru bytu od profesionálů

 Při výstavbě, či renovaci je velmi těžké zkooperovat práci dělníků, truhláře a ještě dbát na to, aby výsledný dojem působil harmonickým dojmem. Interiérový designer nám pomůže nastínit koncept vybavení domu, poradí, kde sehnat kvalitní zařizovací předměty a nábytek za dobrou cenu, protože se zabývá zařizováním dnes a denně, a ne jen třikrát za život. Ušetří vám také spoustu času, které byste strávili studováním nejnovějších trendů, protože on je má v malíčku.

Interiéroví designeři se shodují, že spousta klientů má neotřelé nápady, jen nedisponují dostatečnými dovednostmi, aby je mohli zrealizovat. Designer, který se pohybuje ve vašem okolí, zná místní nejkvalitnější řemeslníky, které vám může doporučit a pomůže vám s realizací těch nejneotřelejších nápadů. Výhodou také je, že vám u řemeslníků umí dojednat rychlejší a levnější realizaci. Umí také s jistotou předem odhadnout, jestli svého nápadu nebudete časem litovat, protože má při zařizovaní interiérů vetší zkušenosti. Můžete se tak vyhnout finančně nákladným chybám při výběru zařizovacích předmětů do vašeho nového domova.

Kvalitní interiérový designer musí mít kromě citu pro krásno a pro detail také empatii a schopnost nacítit se na klienta. První schůzka s designerem by měla být informační, designer by vás měl mít možnost poznat co nejlépe jako člověka, jedině tak se budete na konci vaší vzájemné spolupráce cítit doma spokojeně. Kvalitní návrhář by se měl seznámit s vaším vkusem, životním stylem vás i vašich blízkých, preferencemi barev a také rozpočtem. Měl by mít také jasný přehled to tom co se vám vysloveně nelíbí, jaké barvy vás rozčilují, jaký máte rádi nábytek, dokonce i o tom, jestli vlastníte domácího mazlíčka. Určitě byste nepochválili svého designera za to, kdyby vám doporučil bílou koženou pohovku, když vlastníte psa nebo kočku s nenechavými drápky.

Designer vám na základě vašeho rozhovoru připraví několik možných návrhů vašeho interiéru, doporučí nábytek nejen dle vzhledu, ale i podle praktičnosti, zkonzultuje s vámi všechny vybrané varianty, popřípadě do nich zapracuje vaše připomínky. Výhodou takové spolupráce je, že designer ví, kde nábytek, podle vašich představ, zakoupit, či nechat vyrobit na zakázku. Při finalizaci vám také pomůže pořídit vhodné doplňky, které pozvednou úroveň vašeho bydlení o laťku výše.

Chcete-li se s radostí vracet domů, při výběru designéra dbejte na doporučení známých, či alespoň čtěte recenze, protože jen kvalitní interiérový designer vám pomůže zařídit domov přesně podle vašich představ.