jak zaplnit prasátko
Zajímavosti

Pět a jeden tip, jak zaplnit prasátko

Přemýšlíte nad tím, že začnete šetřit? Nebo jste nuceni si našetřit něco do budoucna, jelikož aktuální životní situace nevypadá zrovna nejlépe? V současné době se doporučuje šetřit každému. I když je dostatek pracovních míst, bohužel hrozí vyhazov mnohem více než kdysi. Je dobré mít naspořenou jakousi finanční rezervu, kterou v budoucnu můžeme využít jakkoli. Nejčastěji ji využijeme tehdy, kdy potřebujeme opravit automobil, jindy využíváme finanční rezervu na koupi nového elektrického spotřebiče do domácnosti. Je zkrátka mnoho důvodů, jak můžeme využít rezervu, na které bychom už nyní měli začít pracovat. Otázkou ale je, jak zaplnit prasátko co nejrychleji?

Každý má jistě doma porcelánové prasátko, do něhož si schovává peníze. V současné době do prasátka spoří především děti, ovšem to neznamená, že si do prasátka nemohou spořit také rodiče. Abyste své prasátko, ať je jakkoli dlouhé, zaplnili co nejdříve, přinášíme vám tipy, jak na to.

1) Jezděte úsporně

Pokud vás trápí neustále se zdražující benzin, doporučujeme jezdit úsporně. Není to nic těžkého, jen se jedná o otázku zvyku. Díky úspornému ježdění nebudete muset tak často tankovat.

2) Neplýtvejte teplem

V současné době topné sezony mnozí lidé zbytečně utrácí za teplo. Lidé se zkrátka neostýchají větrat dlouhé hodiny, dokonce topí i v době, kdy nejsou doma. Pořiďte si proto termostat, regulujte díky němu teplotu v domě a neplýtvejte teplem, které je dnes velice drahé.

3) Nakupujte se seznamem

Abyste se vyhnuli utrácení za sladkosti nebo za potraviny, které nepotřebujete, nakupujte se seznamem. Nikdy nenakupujte bez něj, jelikož se necháte zlákat k drahému nakupování.

4) Dárky vyrábějte

Dnes je oblečení i všechno ostatní velice drahé. Doporučujeme proto dárky vyrábět. Je to sice pracnější a zabere to více času, na druhou stranu je to levnější. A peníze, které byste obvykle použili na nový, hezký dárek, raději vložte do prasátka, které se rázem začne plnit.

5) Přivýdělek z domova

Existuje několik forem přivýdělku z domova. V současné době se využívá zejména práce z domova v podobě plnění obálek nebo v podobě výroby zajímavých bytových doplňků či produktů, na které nejsou ve firmách lidé. Využijte to a při sledování oblíbeného seriálu si hezky vydělejte.

6) Sprchujte se

Jelikož voda se dnes neřadí mezi nejlevnější věci na světě, více se sprchujte. Koupání je sice příjemnější a pohodlnější záležitost, sprchování je však rychlejší a úspornější.