Jak se přestat porovnávat s ostatními
Zajímavosti

Jak se přestat porovnávat s ostatními  

Není tajemstvím, že zabijákem úspěchu bývá neustálé se srovnávání s ostatními lidmi. Mnohdy se však nejedná o relevantní soupeře. Je zajímavé, že se často srovnáváme s těmi, které ani nebereme jako své idoly. Zkrátka a dobře se jen vyskytují v našem okolí a máme tendenci neustále přemýšlet nad tím, co vlastně dělají a co my můžeme udělat ještě lépe. Jenže vede to ke zkáze nás samotných a našeho byznysu, proto se naučte několik fíglů, které vám pomohou přestat s porovnáváním sebe a ostatních.  

Nevidíte cestu, jen výsledek 

Nenacházíme se v kůži ostatních lidí, nemůžeme vědět, co předcházelo jejich úspěchu. Jakými trnitými cestičkami si museli projít, co konkrétního museli uchopit, aby dosáhli vytouženého výsledku.  

Tento důvod porovnávání se plyne ze sociálních sítí a z toho, že zde sdílíme skutečně jenom naše úspěchy, nikoliv to, jak jsme k daným výsledkům dorazili. Prezentujeme vše velmi růžově, ale každodenní práci člověk nevidí.  

Vaše firma je na prvním místě 

Abyste neměli tendenci se neustále srovnávat s ostatními, je dobré odložit sociální sítě stranou. Dejte na první místo svou firmu a zapomeňte na to, jakým stylem se někdo prezentuje na sítích nebo jakých výsledků dosahuje. Většinou je skutečnost někde zcela jinde. Ne vždycky ti, kteří tvrdí, jak dobří ve svém oboru jsou, mají také profitabilní podnikání. Lidé jsou různí a nesvěří se každému. 

Navíc tím, že dáte svou firmu na první místo, nebudete se držet ve stínu někoho jiného. Zkrátka a dobře budete následovat jenom sami sebe.  

Žádná omezující přesvědčení 

Co vás velmi upozaďuje, jsou vlastní osobní přesvědčení, která jsou v mnoha případech velice omezující. Nenechte se jimi odradit, zejména ze svého slovníku vyhoďte přesvědčení typu: „Nestojím za to,” nebo: „Je to nemožné”. Jediné hranice a jediné bloky sídlí pouze v našich hlavách, pamatujte na to.