půjčujeme nejčastěji
Půjčky

Na jaké hlouposti si půjčujeme nejčastěji?

Dnes je možné půjčky získat opravdu velmi snadno. Když surfujete na internetu, narazíte na hromadu nabídek půjček, které je možné zřídit si z pohodlí domova doslova ihned. Bohužel právě proto, že jsou půjčky synonymem rychlosti, lidé si na ně půjčují opravdu denně, mnohdy neuváženě až bezhlavě. Samozřejmě se najdou i lidé, kteří si na hlouposti nepůjčují, kteří si půjčují na věci, na které bohužel nemají peníze či na něž jim nestačí našetřená finanční rezerva. Jenže těch bohužel v poslední době značně ubývá.

Pokud bychom se měli zaměřit na lidi, kteří utrácí doslova neuváženě a za hlouposti, jako hlouposti bychom zmínili především? Za co se nejvíce utrácí?

Podívejme se, za co utrácíme opravdu nejčastěji, a položme si ruku na srdce – je nutné si na tyto věci půjčovat, když si na ně můžeme našetřit za pár měsíců? Je nutné se kvůli těmto věcem zadlužovat? Není, jen si to málokdo uvědomuje.

Značkové doplňky jsou velkým lákadlem

Obrovským lákadlem jsou značkové doplňky, a to konkrétně značkové kabelky nebo případně také značkové hodinky a jiné. Zejména ženy jsou za ně ochotny utratit tisíce. Ženy si však neuvědomují, že by se na ně mělo nejdříve našetřit, není důvod se kvůli kabelkám nebo hodinkám či jiným značkovým věcem zadlužovat. I když kabelky sahají svou cenou do desetitisíců, není to důvod, proč si půjčit. Pokud člověk značkový doplněk chce, měl by si na něj našetřit a ne se zadlužit a komplikovat si tímto krokem následně svůj život.

Půjčujeme si i na dovolené

Přece pokud na dovolenou nemám, tak na dovolenou nejezdím. Nebo je to jinak? Lidé si myslí, že každý rok musí jet na letní a na zimní dovolenou, ovšem neuvědomují si, že to teda nemusí – že pokud si nenašetří, holt nikam nepojedou. Lidé si díky této domněnce i půjčují, pokud si nenašetřili tolik, kolik je dovolená stojí.