Podnikatelská půjčka u nebankovní společnosti může skrývat nekalé praktiky
Půjčky

Podnikatelská půjčka u nebankovní společnosti může skrývat nekalé praktiky

Podnikatelé nemají při žádosti o půjčku příliš možností. Pokud se navíc jedná o začínajícího živnostníka, pak se mu nabízí jediná možnost v podobě nebankovních půjček. Ta bývá z větší části nebezpečná, a to převážně pro podnikatele. U fyzických osob se může prokázat nebankovní půjčka jako správné řešení. Tady byste ale měli být opatrní, nebankovní produkty v tomto případě nemusí být od ověřených zdrojů. Není nebankovní půjčka jako nebankovní půjčka. U těch ověřených, také nebudete mít vysoké šance.

Půjčky jsou nebezpečné samy o sobě

Je pochopitelné, že se někteří lidé půjčkám vyhýbají obloukem, bez ohledu na to, zda podnikají či nikoli. U živnostníků, kteří začínají se riziko značně zvyšuje, protože se mu otevírají pouze ty možnosti, které mohou člověka přivést do větších finančních problémů a jeho podnikání tak může skončit ještě dříve, než začalo. Jak jsme ale uvedli, vždy je dobré si číst smlouvy, které podepisujete.

Podnikatelská půjčka u nebankovní společnosti nemusí být férová

Jestliže není u půjčky známá roční procentuální sazba nákladů, neměli byste na nabídku vůbec reagovat. Jde o údaj, který se zkráceně nazývá také RPSN a jinými slovy jde o hodnotu, která je nejdůležitější při žádosti o půjčku. Nevíte, o jaký údaj se jedná? RPSN udává, kolik celkem zaplatíte za vámi vyřízenou půjčku.

Údajů je pochopitelně více!

V minulosti nebo ještě v některých případech teď lze narazit na půjčku výměnou za podpis na směnku. Tuto nabídku taktéž ignorujte, protože se jedná o klasické metody, které se dají přirovnat k těm lichvářským. Raději se poohlédněte po jiné půjčce nebo zkuste začít podnikat od minimálního kapitálu. Uděláte tak daleko lépe než podepsat smlouvu, která vás bude pronásledovat po dobu několika let.

Nechali jste se nalákat na nízký úrok? Přesvědčte se, že se pod smlouvou neskrývají skryté poplatky, které by vás stály více než samotná úroková sazba. Podnikatelská půjčka by skutečně měla být zaměřená na tento účel, nikoli na jiný.