Vyplatí se nebankovní půjčka?
Půjčky

Vyplatí se nebankovní půjčka? 

Dnes si již můžete vypůjčit peníze bez zbytečného přeplácení horentních částek. Avšak kterou společnost si zvolit, která by mohla být ta správná? 

Nejde to i jinak? 

Nejprve se ale velmi důkladně zamyslete nad tím, jestli si opravdu potřebujete půjčit. Nejde to i jinak? Chcete si půjčit na produkt? Raději si na to našetřete. Peníze stejně budete pak dávat právě firmám nabízejícím tyto půjčky, ale budete k tomu zavázaní.  A pokud se cokoliv pokazí, není východiska a budete akorát dávat o to více peněz. 

Pokud však opravdu nutně potřebujete peníze a nevíte si rady, nezbývá nic jiného než půjčka. Dnes máme již tu výhodu, že se dá vypůjčit částka bez poplatků, a dokonce i bez úroků. Samozřejmě v takovém případě je ale třeba splatit danou částku včas. Navíc se musíte obrátit na nebankovní firmy a využít jejich služeb. 

Nebankovní společnosti  

Pokud jde o vaši první půjčku, využijte služeb nebankovních společností. Jednou z nich je například Provident, u kterého máte čas pro splacení až 4 měsíce. Dále nabízí firma Credit air se splatností do 2 měsíců, či CreditOn se stejnou splatností. Zde si můžete vypůjčit částku, která nebude příliš vysoká, ale pokryjete s ní, co je třeba. 

Pokud však neplatíte včas, je třeba počítat s poměrně vysokými sankcemi. U společnosti Provident platíte jak za zaslané upomínky, za zahájení vymáhání, tak za ztracené dny. Stejně tak fungují i další společnosti, které se s vámi nebudou příliš mazlit. 

Dále se můžete obrátit na Zonky. Jedná se o stránku, kde vám půjčují lidé. Úroky jsou velice nízké a předčasné splacení je zdarma. Lidé, kteří investují, jsou běžní spotřebitelé stejně jako vy. Mohou vám vypůjčit 200 až 20 tisíc korun a peníze se jim následně vrací i s úrokem.  

No a v případě, že chcete jistotu, počítáte s tím, že si chcete půjčit nějakou vyšší částku a počítáte i s vyššími úroky, obraťte se k bankám. Nabízí zajímavé služby a jistě se budou snažit vám vyhovět, pokud ví, že dokážete spolehlivě splácet a nebude to pro jejich firmu velký risk. K bankám se obracejte pro hypotéku, leasing a další služby, které by znamenaly v jiném případě až moc velký risk.