Plaťte prostřednictvím platební karty aneb důvody, které vás přesvědčí o výhodách
Finance

Plaťte prostřednictvím platební karty aneb důvody, které vás přesvědčí o výhodách 

Platba prostřednictvím platební karty se osvědčila nejenom v České republice, populární se pro české obyvatelé stala i v zahraničí. Lidé tak ve směnárnách vymění jen pár drobných. Co mohou, to se snaží platit pomocí platební karty. Prozradíme vám, proč je dobré platit platební kartou jak v České republice, tak v zahraničí. Výhod je hned několik. 

Výhody platební karty 

  • Finanční prostředky na bankovním účtu máte pomocí platební karty kdykoliv k dispozici. Snadno tak můžete platební kartou platit nebo vybírat finanční prostředky díky bankomatům, které jsou dnes umístěny prakticky všude. Ať už jste v České republice nebo v zahraničí. 
  • Platba platební kartou je mimo jiné i mnohonásobně bezpečnější. Nemusíte mít u sebe žádnou finanční hotovost. Vše lze platit platební kartou. Člověk tak nehlídá finanční hotovost ve své peněžence. Platební kartu si nahrajete do svého mobilního telefonu a každou jednotlivou platbu následně ověřujete pomocí svého mobilního telefonu. 
  • Další výhodou je i úspora při cestování. Zvlášť na dovolené dokážete ušetřit nemalé finanční prostředky. Platba platební kartou je výhodná, protože neměníte své finance ve směnárnách, jež vás oberou o relativně vysoké poplatky. 
  • Při ztrátě platební karty ji jednoduše zablokujete. Zmocnitel platební karty tak nebude mít možnost vás připravit o vaše peníze. U hotovosti takovou možnost nemáte. Pokud máte u sebe větší finanční prostředky, pak o ně zkrátka přijdete. Šance, že vám peníze někdo vrátí je prakticky nulová. 

Nevýhody hotovosti 

  • Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, jestliže ztratíte finanční hotovost, nemáte možnost je získat zpět. Člověk, který vaše peníze najde, je zároveň i s největší pravděpodobností utratí. 
  • Pokud jste v zahraničí a peníze neutratíte, dovezete si je zpět do České republiky. Vyměnit je následně zpátky na Českou měnu vás opět budou stát další nemalé finanční poplatky. 
  • Plná peněženka papírových peněz a drobných. Zcela zbytečné, protože tím získává na váze i vaše peněženka. Platební karta je malá a váhově lehká.