apple pay je platební brána s ojedinělými možnostmi
Finance

Apple Pay je platební brána s ojedinělými možnostmi, naučte se ji využívat

Majitelé mobilních zařízení Apple se mohou již nějakou dobu radovat. K radosti je totiž přiměl fakt, že se před pár měsíci na českém trhu objevila novinka ve světě plateb, kterou je Apple Pay. Pro ty z váš, kteří nevědí, o co jde, pak zbystřete. V případě, že se na tuto variantu teprve chystáte, máte se na co těšit.

Na úvod malé představení

Na úvod by bylo vhodné vám Apple Pay v krátkosti představit. Jde o platební metodu, kterou můžete využívat jak v kamenných prodejnách, tak dokonce i v internetových obchodech. Stačí pouze, aby daný prodejce měl tuto možnost v nabídce. Výhodou je její jednoduchost a bezpečnost, o které si více povíme v následujících odstavcích.  Jen bychom na začátek chtěli zdůraznit, že bezpečnost platební možnosti Apple Pay spočívá v několika funkcích. Tou nejhlavnější je, že platbu provedete pomocí svého obličeje. Takto máte téměř stoprocentní odpověď na otázku ohledně bezpečnosti.

apple pay je moderní způsob platby

Vaše údaje o vás a platební kartě nikdo nevidí

Apple Pay funguje na jednoduchém principu, přičemž nahrajete svou platební kartu do této aplikace a poté už stačí platit v libovolných obchodech. Přitom se nemusíte obávat toho, že by vaše citlivé údaje někdo napadnul. Kolemjdoucí totiž v žádném případě nevidí vaše pravé citlivé údaje o vaší platební kartě. Ty jsou zkrátka zakryty, aby vás plně chránili a vy si tak mohli užívat ničím nerušené nákupy.

Apple wallet aneb peněženka na kliknutí

V Apple Wallet vám postačí jedno malé kliknutí a dostanete se do nahrávacího systému, do kterého vložíte svou platební kartu. Po uskutečnění této činnosti už vám nic nebrání v cestě s ní platit jak v internetových, tak kamenných prodejnách.

Nákupy čekají, tak šup, šup

Při platbě v kamenné prodejně vytáhnete svůj mobilní telefon a přiložíte k terminálu, jako běžnou platební kartu. Jen s tím rozdílem, že v ruce budete držet svůj mobilní telefon. Při nastavení čtení obličeje se musíte do mobilního telefonu podívat, aby mohl načíst váš snímek.