Myslete při vyřizování půjčky na pojištění
Půjčky

Myslete při vyřizování půjčky na zadní vrátka a pojistěte se!

Co si budeme povídat, každá bankovní i nebankovní půjčka je pro člověka obrovskou zátěží a nese jistá rizika. Pokud si berete půjčku v době, kdy si jste stoprocentně jistí, že na ni máte, nezapomeňte, jak se doba rychle mění. Během pár měsíců se může vše změnit k horšímu a vy tak nebudete mít na následující splátky. V takovém případě je dobré se pojistit.

Neriskujte, jde o finanční prostředky a dluhy

Vždy je lepší mít vlastní finanční prostředky. Ne vždy to ovšem jde a někdy se člověk může vyskytnout v situaci, kdy nemá příliš na vybranou. Nečekané výdaje ho jednoduše řečeno donutí k tomu, aby zašel do bankovní nebo nebankovní společnosti a tam poté podepsal smlouvu ohledně půjčky. Jestliže i vy se v této životní situaci vyskytujete, je dobré myslet na několik věcí.

První si projděte nabídky a smlouvu

Ještě před uzavřením pojištění proti schopnosti splácet si budete muset vybrat vhodný bankovní nebo nebankovní produkt. Tedy společnost, ve které si půjčíte zmiňované peníze. U tohoto bodu byste za žádnou cenu neměli spěchat. Jde totiž o hodně špatné rozhodnutí a může vás stát finanční prostředky navíc. Kromě výhodných podmínek, úrokové sazby a roční procentuální sazby nákladů je potřeba věnovat trochu více času smlouvám. Ty mohou v konečném důsledku rozhodnout.

Pojistěte se při vyřizování půjčky

Pojištění proti schopnosti splácet vám vytrhne trn z paty

Teď přichází na řadu pojištění proti schopnosti splácet. To vám při nedodržování podmínek může vytrhnout trn z paty. Rozhodně nepřemýšlejte nad tím, že své dluhy budete řešit tím, že si půjčíte u jiných finančních zdrojů. Z takového řešení není cesty zpět a pouze byste se v tom utopili. Pojištění proti schopnosti splácet je tady pro lidi, kteří se ocitnou bez práce, příjmu apod. Funguje to tak, že v podobě 6 měsíců se vyhnete svým povinnostem nebo do doby, než si naleznete nové zaměstnání či příjem.

Přemýšlejte hlavou, ne zbrklostí

Jak už je jasné z předchozího odstavce, při vyřizování půjčky byste měli být maximálně při smyslech. Nezapomeňte na důležité a základní body, kterými jsou:

  • Výhodné podmínky, úroková sazba a RPSN
  • Vyhovující smlouva, jak pro společnost, tak pro vás
  • Pojištění proti schopnosti splácet
  • Přemýšlení hlavou, nikoliv zbrklostí