Peníze putují z peněženky
Finance

Peníze putují z peněženky. Za co nejvíce utrácíme v dnešní době?

Naše peněženka občas trpí anorexií, možná také bulimií. Jen co do ní něco vložíme, zanedlouho to putuje zase ven. Jenže to je dnešní doba – dneska peníze putují z peněženky doslova rychlostí blesku. Všechno se totiž zdražuje, což znamená, že my musíme buď více vydělávat, nebo méně utrácet, jenže kdo nechce uspokojovat své potřeby, že ano. V současné době dokonce probíhají mnohé zajímavé průzkumy, které mají poukázat na to, za co nejvíce utrácíme. Dokázali byste si tipnout, co nás stojí nejvíce peněz?

Pojďme si to říct obecně. Přece jen to, že občas kupujeme blízkým lidem dárky nebo že se snažíme o to udělat jiným lidem radost, to je většinou výjimečné. Za co tedy běžně utrácíme a co nakonec dělá naše největší náklady?

• Bydlení

Když bydlíme v pronájmu, je jasné, že nejvíce utrácíme za nájem. Dnes nejsou nájmy nízké, dnes jsou enormně vysoké. Pokud ovšem bydlíme ve svém vlastním příbytku, i v tomto případě se nejedná o nic levného. Musíme si platit energii, vodu a jiné další věci. Bohužel stejně jako s vodou, tak i s energiemi plýtváme, a to se nám v budoucnu rozhodně nevyplácí.

• Ježdění

Pokud všude jezdíme autem, tak se nám to opravdu nevyplatí. Nejen, že auto během jízdy opotřebováváme, ale v mnohých případech je lepší využít městskou hromadnou dopravu. Například v případě, že bydlíte v Praze, nemusíte jezdit do práce autem. Stačí, když nasednete na tramvaj nebo metro. Lítačka vás vyjde rozhodně levněji, navíc se na dané místo dostanete doslova ihned.

• Potraviny

Nakupování potravin patří k našim každodenním činnostem, bohužel právě za potraviny utrácíme opravdu velké peníze. Důvod je ten, že často kupujeme to, co ani nedokážeme zkonzumovat a sníst, a to je samozřejmě špatně. Měli bychom kupovat i potraviny s rozvahou. Nedávné průzkumy ukazují, že Čech dokáže za měsíc nechat v obchodech s potravinami i více jak tři tisíce korun.