Skupina DRFG Davida Rusňáka změnila svou akcionářskou strukturu
Zajímavosti

Skupina DRFG Davida Rusňáka změnila svou akcionářskou strukturu

David Rusňák pochází z jižní Moravy, vyrůstal v malé slovácké vesničce Labuty nedaleko Kyjova.Podnikat začal už na začátku tisíciletí, ale teprve v roce 2011 veškeré své podnikatelské aktivity sloučil do investiční skupiny DRFG. Skupina se od svého počátku orientuje výhradně na český trh a investuje do nemovitostí, zejména do retail parků a obchodních center, telekomunikací a finančních služeb.

DRFG má ve svém portfoliu například také zakázkové krejčovství Galard nebo Farmu Podchřibí, ale je také zřizovatelem investičního podílového fondu pod značkou CZECH FUND. Ten klientům podle řady jejich kladných recenzí dlouhodobě přináší stabilní zhodnocení s výnosem 4–5 %. Ve fondu jsou umístěné především komerční nemovitosti, které dobře odolávají ekonomickým výkyvům, a navíc do něj je snadná a časově nenáročná.

Do fondu je možné investovat 500 korun

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka, ale samozřejmě neřeší pouze investice nebo fondy, bez diskuzí svou činnost zaměřuje také na podporu regionů, ve kterých působí a podporuje také řadu kulturních a charitativních akcí. Právě proto v roce 2016 založila Nadaci DRFG, skupina je také hlavním partnerem hokejového týmu Kometa Brno a dlouhodobě podporuje také mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno.

Skupina se od svého založení řídí stále stejnou investiční filozofií – zaměřuje se proto na investice v oborech, kterým dobře rozumí, v místech, která jsou jí kulturně i geograficky blízká a v projektech, kde může získat významný rozhodovací podíl. Klíčovými proto zůstávají tři hlavní obory, kterými jsou finance, telekomunikace a nemovitosti, a to právě umožňuje klientům investovat do dluhopisů diverzifikovaných do projektů napříč skupinou, ale také do budování telekomunikačních sítí, případně do nákupů komerčních nemovitostí.