Top čtyři franšízy, které vedou na českém trhu
Zajímavosti

Top čtyři franšízy, které vedou na českém trhu

Franchising je skvělý způsob, jak začít podnikat. V současné době se do světa podnikání hrne jeden člověk za druhým, lidé se totiž chtějí v životě postavit na vlastní nohy a chtějí si plnit své vlastní sny. Nechtějí už pracovat na snech jiných, mají zájem hlavně o plnění si vlastních vizí. Na druhou stranu ne každý má vlastní nápad, ne každý je schopen zařídit si vlastní podnikání s vlastním konceptem. Právě ti však ocení zmiňovaný franchising čili franšízové podnikání, které může přinést nový život. 

Franchising je podnikání na základě licenčních smluv. Člověk si jen odkoupí licenci a může si rozjet vlastní pobočku značky, která na trhu funguje už nějakou dobu a která má potenciál i své zákazníky. I když to zní pohádkově, je to skutečně možné. Mnozí lidé franchising označují za velkou podnikatelskou příležitost, která s sebou nese větší pravděpodobnost úspěchu a nižší riziko krachu. Jelikož je na trhu tolik franšízových konceptů, seznamme se se čtyřmi franšízami, které dnes na českém trhu vědou. 

Sklizeno

Jednou z oblíbených franšíz je franšíza Sklizeno, která se zaměřuje na prodej lokálních, kvalitních surovin. Jedná se o ryze českou franšízu, jež je mezi lidmi velmi oblíbená. Lidé se dnes přiklání ke koupi kvalitních potravin, nemají zájem kupovat potraviny, u nichž netuší, odkud pochází nebo jak byly pěstované. 

Extéria Market

Další atraktivní franšízou na trhu je franšíza Extéria Market, která se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Zmiňované oblasti nemá takřka polovina podnikatelů vyřešené, těm však hrozí nemalé pokuty sahající i do milionů korun. 

Yves Rocher

K velice atraktivním franšízám patří i kosmetická franšíza Yves Rocher, která je atraktivní hlavně pro ženy. Jedná se o franšízový koncept zaměřující se na prodej přírodní kosmetiky, který se u nás stává každým dnem oblíbenějším.

Enii-nails

Dámy začínají podnikat v kosmetickém průmyslu, o tom svědčí i rychlý rozvoj franšízy Enii-nails, což je franšíza nabízející pomůcky na manikúru, respektive pomůcky pro dokonalou gelovou manikúru.