Co je to finační štěstí a existuje v České republice vůbec
Finance

Co je to finační štěstí a existuje v České republice vůbec?

Víte, jak vysokou částku byste museli měsíčně vydělávat, abyste si mohli říct, že žijete opravdu šťastně? Samozřejmě teď máme na mysli finanční stránku, protože i v případě, že budete vydělávat peníze, o kterých se jiným ani nezdá, štěstí vám to přinést nemusí. Pokud se budeme bavit čistě jen o financích, odpověď je nejasná. Každý má jiné zájmy, koníčky a výdaje. Jestliže si chcete měsíčně dopřávat různé výlety, zábavu a kvalitní jídlo, pak by vám s největší pravděpodobností měsíční průměr nestačil. Ten se pohybuje v rozmezí od 28 do 32 tisíc korun.

Co je to finanční štěstí?

Opět je to příliš obecná otázka, na kterou vám každý jedinec odpoví jiným způsobem. Pro někoho je finanční štěstí mít neomezené konto, pro jiné mít alespoň finance na důležité věci, mezi které patří například bydlení, jídlo a zdraví. Možná si teď říkáte, že zdraví se za peníze nedá koupit, to je však pouze poloviční pravda. Některá léčba může být drahá a bez finančních prostředků si nebudete moct dovolit ani léky, které jsou ve vašem případě zapotřebí. Pokud bychom se na to dívali z tohohle pohledu, tak i zdraví si jakýmsi způsobem můžete koupit. Přinejmenším kvalitnější péči ano.

Co je to finační štěstí

Podle čísel ovšem existuje odpověď, která zaujala většinu české populace. Podle některých je finanční štěstí vydělávat průměrnou měsíční mzdu, která byla v České republice stanovena ve výši 30 tisíc korun, budeme-li brát průměr. Spousta lidí totiž nechápe, jak byla takto vysoká částka spočítaná. Je pravdou, že pokud byste v bytě žili 4, z toho 2 dospělí a 2 děti, plat v celkové výši 60 tisíc by vám bohatě stačil i na finanční úspory.

Realita je jiná!

Realita je ale úplně jinde, než jsme vám popsali v předchozích odstavcích. Kromě velkého počtu exekucí je možné se v České republice setkat s chudobou, kde se rodiny snaží vyžít z výplaty do výplaty. Proč je naše situace natolik špatná a čí vina to v konečném důsledku je? Netvrdíme však, že je to případ všech. Někteří jsou se svojí finanční stránkou maximálně spokojení a nedokážou si představit jít platově o třídu níž.