Platební terminály pořizuje stále větší procento obchodníků
Finance

Platební terminály pořizuje stále větší procento obchodníků

Nosit finanční prostředky v hotovosti není příliš výhodné. Jednak nemáte o svých financích maximální přehled a jednak vám je může někdo odcizit. Kromě toho dnes na plné čáře převládají platební karty, které jsou při platbách efektivnější a rychlejší. Stačí vytáhnout bezkontaktní platební kartu, přiložit k terminálu a nákup je zaplacen, bez toho, aniž byste s personálem obchodu několikrát vyměňovali finance. Je tedy pochopitelné, že se platební terminály rozrůstají i do obchodů, u kterých byste to v životě nečekali. Pokud však chtějí udržet krok, nezbývá vám nic jiného.

Zeptali jste se někdy na platební terminály?

Schválně si zkuste vzpomenout, jestli jste někdy v minulosti vyhledali personál jen kvůli toho, abyste se ho zeptali, zda se u nich dá platit platební kartou. V takovém případě přišel daný obchod o zákazníka, který nenosí finanční hotovost, ale čistě jen platební karty. To se vám dnes už s největší pravděpodobností nestane. Ano, můžete narazit na obchod, který platební karty stále nepřijímá, ovšem takových už moc není.

Platební terminály

Podle odborníků dnes velké procento nosí platební karty. Když už jsou nucení vybrat finanční hotovost, většinou ji využijí ve svém zaměstnání, kde nemají platební terminály. Co se týče běžných nákupů, vyhledávají Češi daleko více ty obchody, ve kterých je umožněna platba kartou.

Platební terminály přibývají neuvěřitelnou rychlostí

Provoz platebních terminálů není sice zadarmo, na druhou stranu tím ovšem přilákají větší množství zákazníků, kteří by za jiných okolností obchod opustili. To platí i v momentě, kdy je v blízkosti bankomat, obyvatelé České republiky si raději vyhledají jiný obchod, kde by mohli svůj nákup provést. Mají tak díky internetovému bankovnictví lepší přehled o tom, v jakých obchodech utráceli. Při výběru z bankomatu svou kontrolu ihned ztrácejí. Je to pochopitelné, při výběru se vám totiž v internetovém bankovnictví ukáže kolonka čistě jen výběru, nikoli toho, za co jste finance utratili. Jak jste na tom s financemi vy? Vyhledáváte raději obchody s platebními terminály nebo u sebe nosíte nějakou tu finanční hotovost?