Školní rok
Finance

Školní rok opět vychází dráže než vloni. Za co se nejvíce platí?

I když se rodiče snaží šetřit, co to jen jde, bohužel vždy jim to zkazí začátek školního roku, který je každým rokem dražší. To, že se musí platit různé sportovní, hudební nebo výtvarné kurzy, to nepočítáme, ony i samotné pomůcky vyjdou pěkně draho. V současné době, kdy je začátek školního roku za námi, se konečně ukazují konečné cifry, jaké museli rodiče za letošní školní rok zaplatit. Co vyšlo nejdráž?

Jak jsme zmínili, každým rokem jsou školní potřeby dražší – začátek školního roku každým rokem více a více leze do rodinného rozpočtu. Podívejme se tedy na to, co bylo letos nejdražší a kolik letošní začátek školního roku rodiče stál. Popravdě, nejednalo se o malou sumu.

Jen školní potřeby vychází na šest tisíc korun

Ještě v létě se spekulovalo nad tím, na kolik vyjde začátek školního roku. Spekulace kroužily kolem tří tisíc korun, ale nakonec se ukázalo, že dvojnásobek odhadu byl pravdivý. Letošní rok vyšel rodiče na šest tisíc korun, a to se ještě nepočítaly kroužky, do nichž rodiče své děti aktivně hlásili. Nikdo přece nechce, aby jeho dítě trávilo hodiny u počítače, raději připlatí za kroužek, v němž si najde své kamarády a kde se něčemu novému může naučit.

Mnozí rodiče se však dočkali mnohem nižších výdajů. Existují totiž školy, které poskytují žákům učebnice zdarma. Dokonce mnohé školy zdarma poskytují také matematické tabulky, dějepisné atlasy nebo jiné další odborné publikace.

Nejdráže vyšla školní aktovka

Brašna neboli školní aktovka letos rodiče doslova zabolela. Batohy jsou totiž oproti loňskému roku velice drahé. Zatímco batohy se koupí zhruba za patnáct stovek, klasické školní brašny se mohou vyšplhat i ke dvěma tisícům korun.

Drahou záležitostí je i samotný penál, který vychází na zhruba tři stovky. Může se však vyšplhat až na pět set korun. Na stejnou částku vychází přezůvky do školy, velkou roli v celkových výdajích hrají i obědy.