Co je třeba udělat při vstupu do podnikatelského světa?
Zajímavosti

Co je třeba udělat při vstupu do podnikatelského světa?

Rozhodli jste se vstoupit do podnikatelského světa? Láká vás tento svět tím, že vám umožňuje žít podle vlastních představ, podle vlastních pravidel? I když většina lidí vidí v podnikání finanční a osobní svobodu, není snadné se v podnikatelském světě uchytit. Je třeba dávka vytrvalosti, trpělivosti a odhodlanosti, taktéž se musí z očí sundat růžové brýle, které bohužel mnozí začínající podnikatelé na svých očích stále mají. Kromě toho je třeba udělat další řadu věcí, jakých?

Zajděte si na živnostenský úřad

Poplatek za živnostenský list činí stále tisíc korun, to je však v porovnání s tím, kolik ještě budete do podnikání investovat, nic. Stejně tak je to nic v porovnání s tím, kolik chcete vydělávat díky svému byznysu. 

Postarejte se o BOZP a PO

Ať už se stanete drobným živnostníkem nebo naopak velkým podnikatelem, je třeba, abyste se postarali o BOZP a PO, abyste bezpečnost práce a požární ochranu zavčasu vyřešili. Důvodem je to, že v případě neohlášené (a samozřejmě také ohlášené) kontroly ze státní správy byste si zadělali jen na pořádnou pokutu, pokud byste BOZP a PO vyřešené neměli. Jelikož taková pokuta sahá až do stovek tisíc korun, ne-li do milionů korun, raději tuto zákonnou povinnost nepřeskakujte. 

Pokud se BOZP a PO nechcete zabývat, doporučujeme vám investovat do ročního balíčku služeb BOZP a PO nazvaného Klídek, který nabízí firma Extéria. Jedná se o roční balíček, v rámci kterého se vám firma postará o vše, co s BOZP a PO souvisí. Dokonce vás firma zastoupí i v případě, že kontrola přece jen zamíří k vám do podniku. Je to výhodný balíček, který vás ochrání před případnou pokutou. 

O balíček služeb BOZP a PO Klídek je dokonce možné zažádat online, a to na www.bezpecnepodnikani.cz. 

Vložte peníze i do reklamy

Bez reklamy to nepůjde, to ví jistě každý podnikatel. Ať už na trh vstupujete s čímkoli, pravděpodobně daná věc už na trhu je nabízena, a to rovnou několikrát. Musíte tedy svou značku či firmu dostat před svou konkurenci, a to půjde jedině s kvalitní a efektivní reklamou.