Jak na inzerát na nemovitost
Zajímavosti

Jak být u inzerátů nemovitostí opatrný?

Pokud si hledáte nový pronájem prostřednictvím různých inzertních portálů, měli byste být na pozoru. Jestliže si nedáte pozor, můžete se stát obětí podvodu, který vás připraví o desetitisíce korun. Představte si, že si najdete vysněný byt, zaplatíte měsíční nájemné, kauci a následně se vám majitel již nebude ozývat. Byt, o který jste se zajímali v konečném důsledku není ani osoby, která se za majitele vydávala. Jak být u inzerátů opatrný? Následujte nás.

Jak být u inzerátů nemovitostí opatrný?

V dnešní době se dá několika způsoby ověřit majitele alespoň z části a následně zjistit, jestli je inzerát pravdivý či nikoliv. Narazili jste na byt, který má vše potřebné, co jste chtěli vědět, ale při pohledu na cenu vám přišla příliš nízká? Pozor, může jít o podvod. Vždy si ověřte telefonní číslo, které u inzerátu je. Dost často se stává, že telefonní číslo vůbec neexistuje, protože daná osoba nepochází z České republiky. Po odpovědi na inzerát se tak lehce může stát, že vám napíše člověk, který svým způsobem neumí česky. Věty nedávají smysl a slova jsou různě přehozená. Příčina spočívá v překladačích, který často používají.

Jak být u inzerátů nemovitostí opatrný

Pokaždé, kdy narazíte na inzerát se v první řadě podívejte na jméno a telefonní číslo. V dnešní době si telefonní číslo lze snadno zadat do Google. Pokud vám Google vyhledá negativní hodnocení, je to známka toho, že byste od bytu měli dát ruce pryč. Jestliže už k prohlídce dojde, ale vy stále máte špatné pocity, ověřte si majitele. Je opravdu osoba, která s vámi jedná majitelem nemovitosti? Jak na vás dotyčná osoba působí? Zjistit si dnes informace není žádný problém.

Nekývejte na první byt

Rozhodně je opatrnost na místě. V žádném případě nekývejte na první byt, bez toho, aniž byste znali více informací o majiteli. Dále je potřeba řádně přečíst smlouvy, abyste se v konečném důsledku nedostali do problémů.