Jak ušetřit při nakupování? Odhalíme prodejní triky
Finance

Jak ušetřit při nakupování? Odhalíme prodejní triky

Nakupování patří k našemu každodennímu životu. Drtivá většina lidí začala nakupovat hlavně na internetu, kde je toho více než v obchodech a kde se často objeví kousky za naprosto fantastické ceny. V současné době však obchody vědí, jakou zálibu lidé vidí v nakupování, a tak se nebojí vytáhnout marketingové či obchodní triky, aby z lidí dostaly ještě více peněz, než kolik lidé plánují utratit. Ať už nakupujete na internetu nebo v kamenných prodejnách, odhalíme nejčastější a nejrafinovanější triky obchodníkům, před kterými je třeba mít se na pozoru.

Je třeba ještě říct, že nejvíce se nakupuje přes internet. V obchodech se velmi často nakupuje jen jídlo, případně drogerie, ovšem i ta se začíná objednávat online. Ale jak už bylo zmíněno, obchodní triky jsou zkoušeny všude – nejsou pastí jen na internetu, ale také se do těchto pastí můžou chytit i ti, kteří pravidelně nakupují v kamenných prodejnách.

Na internetu nesahejte po tom prvním, co uvidíte

Je pravdou, že většina lidí sáhne automaticky po tom prvním, co uvidí. Ve výsledcích vyhledávání se nechtějí dlouho hrabat, a tak zvolí první variantu. Ovšem firmy, které se dostanou díky svým odborníkům na první místo vyhledávání, nejsou zrovna nejlevnější. Raději tedy pátrejte ve srovnávačích, narazíte často na věci daleko levnější věci.

Opatrně na poklady z druhé ruky, ceny nemusí vždy odpovídat skutečnému stavu

Pokud nakupujete přes online bazary v podobě bazaru Vinted.cz nebo podobných bazarů, dávejte si na to pozor. Prodejci často chtějí věc uvést v ještě lepším stavu, než v jakém ve skutečnosti daná věc je. Snadno se tak spálíte a koupíte věc za cenu, která jí vůbec neodpovídá.

Pozor na sbírání bodů za nákup

Obrovským obchodním trikem je nabídka skvělé výhry za nasbírané body za nákup. Mnozí lidé tak prahnou po výhře a nakupují a nakupují, až dostanou vytouženou výhru, která třeba vyjde na osm tisíc korun. Opatrně na to.