Nejezděte zbytečně draze, i za benzin se dá ušetřit
Finance

Nejezděte zbytečně draze, i za benzin se dá ušetřit

Pokud sledujete aktuální dění, pak jistě víte, že benzin neustále zdražuje. Může za to nejen neustále se zvyšující cena za ropy, ale také špatné vztahy mezi některými zeměmi. Pokud pravidelně jezdíte automobilem, je zdražování ropy poměrně nepříjemné. V případě, že patříte k lidem, kteří se nechtějí svého každodenního ježdění do práce autem vzdát, doporučujeme začít na pohonných hmotách trochu šetřit. Ono je to jen o pár zvycích, není to nic závratného, co by váš život pozměnilo. Tedy jen ušetříte pár tisíc korun, které můžete později využít jinak.  

I když si říkáte, že s poměrně starým typem vozidla nemůžete na pohonných hmotách ušetřit, pletete se. I na pohonných hmotách ve starším typu vozidla lze ušetřit, a to hodně. Jen to chce vědět, jak spotřebu pohonných hmot snížit.  

Vypínejte motor 

Pokud čekáte třeba u závor na nádražích či u kolejí, které blokují silnici, či u přenosných semaforů, které upozorňují na to, že v jinak volném úseku probíhají rekonstrukce nebo jiné opravy, vyplatí se vypínat motor. Můžete tímto způsobem ušetřit i půl litru a více benzinu či nafty. Jestliže víte, že byste na vypínání motoru zapomínali, svěřte se do rukou systému start&stop, který to. bude dělat za vás.  

Odlehčete auto 

Běžně vozíte v kufru třeba řetězy nebo jinou výbavu, kterou však neustále nepotřebujete? Pokud ano, tak okamžitě odlehčete auto. Tím významně snížíte spotřebu benzinu. Nadbytečné kilogramy totiž nutí k většímu spalování pohonných hmot, což vede k plačtivé peněžence.  

Měňte olej 

Drtivá většina řidičů zapomíná na výměnu oleje. Je to zejména z toho důvodu, že se všude traduje, že moderní vozy olej nežerou. Dobře, tomu nelze oponovat, ale je třeba říct, že olej stárne, proto je třeba ho vyměňovat, když se jeho mazací schopnosti zhoršují. Pokud na výměnu oleje budete zapomínat, spotřeba paliva se bude výrazně snižovat.