Registry o vás prozradí mnoho
Finance

Registry o vás prozradí mnoho

Půjčkový trh nabízí několik druhů produktů. Od bankovních společností, přes nebankovní až po soukromé osoby. Budete-li přemýšlet o bankovním nebo nebankovním produktu, je potřeba se seznámit nejprve s registry. Ty mohou vaše sny zarazit ještě před tím, než začnete plánovat svou budoucnost. Svým způsobem by se dalo říct, že registry zapadají do bonity.

Registrů je více, co o sobě vypovídají?

Nejznámějším registrem jsou BRKI. V překladu tento pojem znamená bankovní registry. Tyto záznamy o vás vypoví, jak si vedete na poli bankovních společností. Zaznamenávají historii po dobu několika let. Pokud budete žádat o půjčku u jakékoli společnosti, do tohoto registru se bude nejspíš nahlížet. Společnosti, u kterých vyplníte žádost tak o vás budou vědět informace z bankovního světa. Máte-li u některé z nich nějaký vroubek, můžete mít následně problémy se schválením.

registry a vaše žádost o půjčku

Pojďte se podívat na druhý registr

Druhým registrem, který získává na popularitě převážně z toho důvodu, že se jejich produkty posouvají dopředu, jsou NRKI. Narozdíl od bankovních registrů se jedná o nebankovní záznamy. Jestliže jste v minulosti měli závazky vůči nebankovním společnostem, budou na vás bankovní společnosti nahlížet jinak. Záleží na tom, zda jste spláceli své závazky včas. Pokud ano, neměli byste mít se schválením žádný problém. Počítejte ovšem s tím, že existují další důležité faktory.

Pozor si dávejte i na stažené žádosti. To znamená, že jakoukoliv společnost požádáte o finanční produkt a po uplynutí několika dnů svou žádost stáhnete. Bankovní i nebankovní společnosti to mohou považovat za řádnou žádost, a tak vám do registru udělají záznam. Ten však může být při dalších žádostech na škodu. Myslete při jakékoli žádosti na možná rizika a následky, které mohou nastat vašimi chybami.

Poslední registr zaznamenává zbylé informace

Posledním registrem je SOLUS, ten zaznamenává zbylé informace o finančních službách. Do nich lze například zařadit mobilní paušál, každoroční placení popelnic, televizi a internet. I tyto služby si musíte pohlídat. Pokud tak neučiníte, snadno se vám může stát, že vaše žádost bude kvůli maličkosti zamítnuta.