I když si lidé dnes dávají peníze stranou, ne vždycky jim jejich finanční zásoba stačí. Mnohdy jsou peníze, kterými potřebují uhradit mimořádné náklady, malé, a tak přemýšlí, co v takových chvílích dělat. Ostatně v takových chvílích se dá naštěstí dělat mnoho. Například je možné si půjčit, a to buď od rodiny, nebo od poskytovatelů bankovních a nebankovních úvěrů. Pokud však svou rodinu nechcete přivést do finanční tísně, raději se obrátíte na poskytovala půjčky a zažádáte o půjčku.
Při zřizování či při žádán o půjčku se dopouštíme mnoha chyb. Sepsali jsme proto seznam toho, co byste měli mít na paměti předtím, než podepíšete žádost o půjčku.
Půjčujete si skutečně tolik, kolik potřebujete?
Velkou chybu, kterou lidé dělají, je, že si půjčují více, než doopravdy potřebují. Půjčit si více sice není na škodu, ale nedoporučuje se to. Dostanete se jen na delší dobu do tíživé finanční situace, budete muset dlouhé měsíce počítat s tím, že musíte splácet úvěr. Navíc v případě vyšších půjček je zde riziko, že vám půjčku ani neposkytnou, jelikož zkrátka bude opravdu tak velká. Mimo jiné se s vyššími půjčkami pojí i vyšší úroky.
Porovnali jste si půjčky na trhu?
Nikdy byste neměli podepisovat první žádost o půjčku, která se vám dostane pod ruku. To, že vám nějaký poskytovatel půjčky nabídne půjčku rychleji než ostatní, to neznamená, že má dobré srdce a že je lepší než ostatní. Díky porovnávání půjček dostanete lepší přehled, nepadnete do rukou poskytovatele, který nabízí nevýhodné úvěry.
Informovali jste se o sankcích?
Než podepíšete žádost o půjčku, rozhodně byste měli vědět, jaké vám hrozí v případě zpoždění splátky či v případě jiného přešlapu sankce. Nikdy to není bez sankcí, s tím se zkrátka musí počítat. Je však třeba vědět, jak to daná společnost má, ať nejste později překvapeni.